Ogólnopolska Pikieta 30.11.2013 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 12 z 48    [ Posty: 471 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 lis 2013, 21:29

Pech.
~Adam

Napisano: 26 lis 2013, 23:09

\"Chcę Tobie tylko powiedzieć że margines (patologia) o którym piszesz zdarza się wszędzie \" - NO chyba żartujesz z tym marginesem, działacze związkowi ( szczególnie ci z solidarności) to wypasione św..e na związkowych etatach, etatach kosztujących spółki np. JSW, KHGM. Orlen, Azoty, Koleje, etc, etc. setki grubych milionów złotych. Również jak już pisałem tych potrzebnych w pomocy społecznej. Zamiast iśc pod mpips trzeba iśc pod siedzibę związków solidarnośc do Gdańska i zawołać od małego piotrusia, niech oddaje kase. Im przyświeca zasada IM GORZEJ, TYM LEPIEJ, ALLELUJA( ojciec rydzyk im przyświeca) I DO PRZODU.
~Jan

Napisano: 26 lis 2013, 23:13

http://www.kspps.republika.pl/ - i to jest prawdziwe oblicze solidarności , która broni pomoc społeczna przez zakusami kapitalistów.
~Jan

Napisano: 26 lis 2013, 23:33

Typowa ubecka akcja deprecjonujaca organizacje działająca na rzecz pracownikow... Aż chce się krzyczeć: PROWOKATOR!
~Izofil

Napisano: 26 lis 2013, 23:38

Oj Janie z Adamem przynajmniej można podyskutować Ty jak ten pingwin z dawnej reklamy tak tak powtarzasz utarte frazesy , hasła wpajane jak mantra: ZWIĄZKI - ZŁE, RZĄD - DOBRY. Szkoda że własnymi doświadczeniami budujesz obraz wszystkich. Z tego miejsca już naprawdę blisko do wszelkich -znów.
~pikieta

Napisano: 26 lis 2013, 23:58

bardo merytoryczne odpowiedzi na to co pisze ~o zmianach, kuźwa jedyne co potraficie to walczyć o swoje miejsca pracy a nie o zmiany - ot co
~myślę że to są

Napisano: 27 lis 2013, 0:13

dobranoc, a BVB wygrywa 2:0 , Błaszczykowski właśnie strzelił bramke, a o czym to piszecie ???
~Jan

Napisano: 27 lis 2013, 0:51

Znam wielu pracowników socjalnych i rzecz w tym że sporo z nich chce zmian i ma ciekawe propozycje jako praktycy np. obecny zasiłek stały wypłacany bez wywiadu wzorem zasiłku pielęgnacyjnego po spełnieniu formalnych wymogów i pod warunkiem zmian dotyczących obecnego określania gospodarstw domowych. Tak do dyskusji. Generalnie wielu jest za uproszczeniem systemu świadczeń co trzeba oddać uwzględniono w założeniach. Niestety nie po to by komuś ułatwić życie ale by likwidując świadczenia dla osób powyżej kryterium sztucznie zmniejszyć skalę problemu ubóstwa. Mpips nawet pożądane pomysły obrzydza nam wykorzystując do realizacji własnych i niezbyt etycznych celów.

Co do zarobków to powiem jasno - żeby komuś płacić w zależności od jakości wykonywanej przez niego pracy trzeba najpierw stworzyć warunki by miał szansę jakościowo pracować. Jak się pracowników wrzuca w tryby pracy nastawionej na ilość to trzeba płacić od przerzuconych papierów przykładowo. A ponieważ przerzucamy ich tyle co urzędnicy w gminach albo i więcej to sprawiedliwie byłoby zarabiać jak urzędnik.
~o zmianach

Napisano: 27 lis 2013, 1:56

Trwają przygotowania do Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej, którym będzie Pikieta w Warszawie przed siedzibą Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w dniu 30 listopada 2013 roku. Uczestnictwo w organizowanej akcji protestacyjnej potwierdzają kolejne grupy pracowników pomocy społecznej. Wiadomo już, że z kilku miast Polski przyjadą do Warszawy autokary z pracownikami, którzy postanowili wziąć udział w Pikiecie przed MPiPS.

Więcej na ten temat w serwisie ops.pl

Zamach Ministerstwa na najbiedniejszych?
http://www.ops.pl/news.php?id=26466

PROTEST PRACOWNIKÓW POMOCY SPOŁECZNEJ
http://www.ops.pl/news.php?id=26442
Kod: Zaznacz cały


angoc

Napisano: 27 lis 2013, 3:05

Pan Minister Władysław Kosiniak-Kamysz i Pani Dyrektor Krystyna Wyrwicka mogą jeszcze spać spokojnie. Nie zostaną w dniu Pikiety wywiezieni na taczkach przez pracowników sektora pomocy społecznej. Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej odbędzie się w sobotę - w dniu wolnym od pracy dla ministerialnych urzędników. Ta pierwsza Ogólnopolska Demonstracja Pracowników Pomocy Społecznej z tego co wiem została już przez Ministerstwo dostrzeżona. W dniu Pracownika Socjalnego przedstawiciele Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej złożyli w MPiPS petycję sygnowaną przez dwie centrale związkowe - NSZZ "Solidarność" oraz Polską Federację Związkową Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. Autorzy tej prtycji są zaniepokojeni planowanymi zmianami w systemie pomocy społecznej, których nie konsultowano uprzednio z pracownikami realizującymi zadania pomocy społecznej, a prowadzono takie konsultacje wyłącznie z organizacjami reprezentującymi głos pracodawców publicznych, samorządowych i pozarządowych instytucji i organizacji. Spotkanie w Ministerstwie szansą na dialog? To pytanie zadają sygnatariusze petycji ws. planownych zamian dostarczonej Ministerstwu 21 listopada 2013 roku.
~pracownik socjalny


  
Strona 12 z 48    [ Posty: 471 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x