Ogólnopolska Pikieta 30.11.2013 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 48 z 48    [ Posty: 471 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 gru 2013, 13:19

W dniu 18.12.2013 r. Zarząd Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej spotkał się z Panią Elżbietą Seredyn - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej oraz Panią Krystyną Wyrwicką - Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS. Tematem rozmowy były planowane przez Ministerstwo zmiany w systemie pomocy społecznej, a także trwające konsultacje dotyczące przedłożonego projektu założeń w powyższej sprawie.

Przewodniczący Federacji - Pan Jerzy Gilewski ponownie wyraził oczekiwanie, zawarte w petycji złożonej 21 listopada br. - zaprzestania procedowania ww. założeń oraz podjęcia realnego dialogu z partnerami społecznymi, a który zmierzałby do wypracowania zmian w ustawie uwzględniających głos pracowników socjalnych i pomocy społecznej oraz niezależnych ekspertów.

Efektem spotkania było wspólne uzgodnienie dwóch istotnych rozwiązań:

- Zaproszenie (powołanie) grupy ekspertów, w skład której wejdą przedstawiciele Ministerstwa, związków zawodowych, w tym Federacji, stowarzyszeń i organizacji reprezentujących środowisko pomocy społecznej oraz dyrektorów jednostek pomocowych, związków samorządów lokalnych, ekspertów (naukowców) wskazanych przez stronę rządową oraz społeczną. Pod patronatem MPiPS reprezentanci tych grup wezmą udział w zorganizowanych pod koniec stycznia 2014 r. spotkaniach, których celem będzie przedstawienie pomysłów, wypracowanie i ewentualne uzgodnienie stanowisk co do zmian w systemie pomocy społecznej. Federacja uważa, że spotkania powyższe powinny odbyć się w formie zadaniowej grupy roboczej.

- Wobec szeregu wątpliwości i niejasności środowiska pracowników socjalnych i pomocy społecznej, co do przedstawionych założeń oraz szczegółów ich ewentualnego wdrażania, a także skutków i wpływu na obecnie obowiązujący system pomocy - Federacja przedstawi, a Ministerstwo konkretnie odpowie na najczęściej pojawiające się pytania i obawy dotyczące proponowanych rozwiązań. Pismo z listą pytań zostanie skierowane do Ministerstwa.

Na zakończenie spotkania - Pani Minister na zadane przez przedstawicieli Federacji pytanie o powołanie na nową kadencję Rady Pomocy Społecznej - zadeklarowała, iż nowy skład zostanie zatwierdzony jeszcze przed planowanymi spotkaniami.

Zachęcamy zatem by własne pytania, które przedstawimy w piśmie do Ministerstwa przesyłać tradycyjnie na adres e-mail Federacji: [email protected] lub w komentarzach na naszym profilu FB w terminie do następnego tygodnia.


źródło: http://www.opsursynow-zzp.waw.pl
https://www.facebook.com/federacja.socjalnych
angoc

  
Strona 48 z 48    [ Posty: 471 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x