Ogólnopolska Pikieta 30.11.2013 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 9 z 48    [ Posty: 471 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 lis 2013, 0:53

Jeśli jakość pomagania po sprywatyzawaniu ośrodków pomocy społecznej będzie taka jak obecnie świadczona jest przez agencje usług opiekuńczych to będzie taniej dla gmin i gorzej dla pracowników i osób korzystających z pomocy.
~prywatyzacja

Napisano: 26 lis 2013, 11:02

Nikt nie zamierza sprywatyzować OPS- czytajcie ze zrozumieniem. Zmiany sa ważne bo pomoc społeczna w obecnym stanie nie radzi sobie z zadaniami.
~kasia

Napisano: 26 lis 2013, 11:16

To czym będzie zlecanie dotychczasowych zadań firmom zewnętrznym - agencjom?

Kasy zasiłków społecznych, agencje pracy socjalnej oraz usług socjalnych, możliwość zlecania podmiotom niepublicznym przez gminy zadań z zakresu pracy socjalnej - to jedne z planowanych przez MPiPS zmian w pomocy społecznej.
~UWAGA!

Napisano: 26 lis 2013, 11:18

kasiu, to jedynie twoja opinia. poza tym dość duże uogólnienie...
~p

Napisano: 26 lis 2013, 12:04

hmmm w 2004 roku tez był lament zabiorą nam zasiłki nie będziemy mieli co robić... Zmiany sa potrzebne - w jakim kształcie? Powinno się nad tym popracować ze wszystkimi grupami zainteresowanymi. To pewne.

A jak dobrze wiecie pomoc społeczna stoi przed wyzwaniami pn. starość i niedostosowanie społeczne (dotyka wiele osób niezależnie od statusu materialnego). Nie dodaję specjalnie bezrobocia bo to \"walka\" zadanie UP, a wiele osób chce nas z tym problemem wyswatać. Choć bezrobocie często jest przyczyną różnych sytuacji powodujących ze człowiek trafia do PS.

Tak więc pracy jest dużo i będzie więcej:)
Użeranie sie z wypłacaniem świadczeń ich realizacją nie tylko tych z pomocy społecznej ale z ŚR FA, DM, odwołania sprawozdania po 4 dziennie w SACu od lewa do prawa i inne zajmuje wiele sił i środków.
~ta...

Napisano: 26 lis 2013, 13:51

Argumenty MAC. Do 13 grudnia konsultacje projektu ustawy samorządowej

Małe gminy i powiaty mają problemy związane z wyższymi kosztami działalności, brakiem wystarczającego zaplecza kadrowego, niekorzystną strukturą demograficzną - wylicza MAC. Według MAC, samorządom potrzeba uelastycznienia organizacji pracy tak, aby mogły dostosować rozwiązania do lokalnych potrzeb i możliwości.

Np. małe gminy i powiaty mają problemy związane z wyższymi kosztami działalności, brakiem wystarczającego zaplecza kadrowego, niekorzystną strukturą demograficzną czy migracjami.

\"Te trudne warunki wpływają negatywnie na ich rozwój i ograniczają szanse na podniesienie jakości życia mieszkańców. Rozwiązaniem mogłoby być zwiększenie zachęt do łączenia samorządów\" - przekonuje resort administracji.

http://samorzad.pap.pl/depesza/szablon. ... ep/131571/
~PAP

Napisano: 26 lis 2013, 14:06

~kasi wpadłaś między wrony kracz jak i one - tu obowiazuje jedynie słuszne ujadanie i bidolenie - inne zdanie będzie zaszczekane
~do ~kasi

Napisano: 26 lis 2013, 14:35

Każda zmiana wywołuje ryzyko i strach, a \"strach wynika z niewiedzy\" ( Emerson) i wiaze sie z brakiem tejze lub doswiadczenia, kompetencji albo wiary z siebie badź koncepcji wynikajacej z braku wyobraźni czego przyczyna jest nieuzasadniony lęk.
Nieuzasadniony ( lek) bowiem moim zdaniem dzialalnosć gospodarcza powinna byc pracownikom socjalnym udostepniona w ramach ( pozytywnych zmian) - rekompensaty i zwiekszenia szans na normalną profesjonalne usługi dla tych pracownikow, którzy posiadaja zasoby i którym rzad narzucił pracę do67 roku zycia bez mozliwosci wykorzystania potencjału i zasobów natomiast wykorzystujac pracowników socjalnych ekstremalnie narzucajac wciaz nowe obowiazki i dyskryminujac wobec innych zawodów, ktore poprzez swoje ustawy o zawodzie takie mozliwosci sobie wywalczyły u ustawodawcy
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 26 lis 2013, 14:47

Pracownik socjalny musi mieć możliwosci oraz stworzone warunki do wykorzystania wiedzy aby móc rzetelnie wykonywać swój zawód i w zaleznosci od tych wszystkich czynników ustawiać sobie cele dla realizacji pracy socjalnej w terenie na poziomie swoich kompetencji na różnym etapie życia i kariery zawodowej - i to sa wymogi chwili i potrzeby wymagane aby stosowanie prawa było zgodne z prawem, a nie bezwzględne egzekwowanie przyczyną mobbingu.
Dalsze zaniechanie w tej kwestii to swiadome z punktu widzenia rządu bezprawne działania kosztem pracownikow socjalnych i dysfunkcyjnych grup społecznych tudzież słabszych obywateli naszego państwa ( ludzi starszych, samotnych itp)
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 26 lis 2013, 14:57

A ta kwestię juz reguluje w sposób bardzo jasny Konwencja o ludobójstwie i przeciwdziałaniu ludobójstwu.
I mozna obłudnie temu zaprzeczać i udawać, ze taki problem nie istnieje.
Malo tego mozna dalej nie reagować tylko po co pytam te obłudne ustawy o rodzinach zastepczych czy o przemocy, dokladnie krok po kroku dzioeje się to tak samo jak z lekami, które teraz zamiast w aptece mozna kupić wszędzie ( kosztem klientów i pacjentów nadużywasie ich ku uciesze koncernów ale kosztem profesji farmaceuty i etyki lekarskiej)

Takie sa niuanse kazdej profesji która dba o swoje standardy usług i nie pozwala na nieetyczne ustawy oraz wmawianie przez niekompetentnych decydentów standardów pracy ludzi czynu czyli tych, którzy sa solą tej ziemi i powinni nadawać jej smak :)
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska


  
Strona 9 z 48    [ Posty: 471 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x