OKPS 2014 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 maja 2014, 17:01

XIV Ogólnopolska Konferencja Pracowników Socjalnych odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2014 roku w Częstochowie. Temat przewodni tegorocznej OKPS brzmi: „Kontrakt socjalny w procesie aktywizacji osób i rodzin szansą na nową jakość pracy socjalnej.”

Tematyka 14. OKPS: aspekty teoretyczne i praktyczne kontraktu socjalnego, wady i zalety narzędzia kontraktu socjalnego w pracy socjalnej, kategorie problemów, które można rozwiązać z zastosowaniem kontraktu socjalnego, wymiar ekonomiczny kontraktu socjalnego, metody aktywizacji osób i rodzin w ramach kontraktu socjalnego, metody wyznaczania celów (osoby, rodziny, grupy) w ramach kontraktu socjalnego, przykłady różnych form kontraktu, kontrakt z osobą, rodziną i lokalną grupą społeczną, błędy, których należy unikać, przygotowując i realizując kontrakt, monitorowanie i ewaluacja kontraktu socjalnego.

Strona internetowa konferencji: http://www.av.fr.pl/konferencje.htm
Program_XIV_OKPS.pdf
XIV_OKPS_Karta_zgloszenia_udzialu.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
angoc


Napisano: 20 maja 2014, 22:14

A co dało poprzednie 13 okps-ów?
jakieś opracowania, wnioski, publikacje, praktyczne wskazówki?
czy tylko spotkali się, pomodlili, pogadali i rozeszli przedstawiając gdzieniegdzie swoje fotki?

:?:
pytajnik

Napisano: 20 maja 2014, 22:25

Publikacje: Konferencyjne wystąpienia publikowane są co roku na łamach dwumiesięcznika „Problemy Społeczne”.
Materiały konferencji z roku 2002 i 2003 złożyły się na obszerną publikację książkową: „Problemy społeczne, pomoc społeczna, praca socjalna. Wymiar polski i europejski” pod redakcją Jerzego Krzyszkowskiego i Ryszarda Majera, z kolei referaty konferencji z roku 2004 i 2005 weszły do książki „Rozwiązywanie problemów i kwestii społecznych w teorii i praktyce. Z doświadczeń krajowych i europejskich” pod redakcją Krzysztofa Piątka i Jerzego Krzyszkowskiego.

Uczestniczyłem w kilku konferencjach, wiem że w tych wcześniejszych opracowywany był finalny dokument stanowisko/rekomendacja, przygotowywany przez sekretarza OKPS i kierowany m. in. do MPiPS. W konferencji tradycyjnie uczestniczą przedstawiciele MPiPS, zdarzało się, że byli obecni specjalni wysłannicy Prezydenta RP. Przynajmniej raz był chyba obecny wśród uczestników, Prezydent RP poprzedniej kadencji.

http://ops.pl/wp-content/uploads/2014/0 ... i_OKPS.pdf

Relacje z OKPS są również publikowane w serwisie ops.pl

http://ops.pl/tag/okps/
angoc

Napisano: 21 maja 2014, 13:30

Dziękuję. :)
pytajnik

Napisano: 14 cze 2014, 9:42

Około 100 osób weźmie udział w dorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Pracowników Socjalnych. Tematem OKPS w roku 2014 jest „Kontrakt socjalny w procesie aktywizacji osób i rodzin szansą na nową jakość pracy socjalnej.”
Andrzej

Napisano: 17 cze 2014, 13:31

W konferencji uczestniczy 110 osób. Trzydniowe spotkanie pracowników służb pomocy i integracji społecznej otworzył Pan Bogdan Knapik - Dyrektor Centrum AV w Częstochowie. W swoim wystąpieniu inaugurującym XIV OKPS powitał wszystkich przedstawicieli współorganizatorów oraz uczestników konferencji. Miłe dla mnie, w wystąpieniu inauguracyjnych, było dostrzeżenie obecności redakcji serwisów internetowych "WPIS - Wiadomości Pomocy i integracji Społecznej" oraz Pierwszego Polskiego Portalu Pomocy Społecznej OPS.PL. Dyrektor Centrum AV w szczególny sposób powitał również osoby z Polskiej Federacji Związkowej Pracowników i Pomocy Społecznej, której reprezentanci są uczestnikami XIV OKPS. W trakcie Sesji Plenarnej wygłoszono trzy referaty. Dr Janusz Maj z Kolegium Pracowników Służb Społecznych we Wrocławiu mówił o relacji międzyosobowej dwóch podmiotów, w trakcie realizacji kontraktu socjalnego. Wystąpienie to skierowało uwagę uczestników m.in. na filozoficzne, etyczne aspekty relacji pracownika socjalnego z osobą, której pomaga. O prawnych aspektach kontraktu socjalnego mówiła następnie Pani Agnieszka Gazda, MOPS w Dębicy, WSPiA w Rzeszowie. Ważnym wystąpieniem była również prezentacja Pani Zuzanny Grabusińskiej z MPiPS, która zapoznał uczestników z założeniami do zmian w ustawie o pomocy społecznej i stanem prac nad tą nowelizacją ustawy.
Andrzej

Napisano: 17 cze 2014, 23:18

ważnym wydarzeniem drugiego dnia konferencji było wystąpienie przedstawicieli Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Po :shock: mocy Społecznej - prezentacja na temat kontraktu socjalnego w kontekście planowanych zmian w ustawie o pomocy społecznej autorstwa MPiPS
relacja

Napisano: 18 cze 2014, 23:34

Wypowiedz Pani Zuzanny Grabusińskiej (MPiPS), w trakcie części inaugurującej
obrady XIV Ogólnopolskiej Konferencji Pracowników Socjalnych w Częstochowie.

(16.06.2014) http://zalaczniki.ops.pl/audio/glos2okps2014.mp3
angoc

Napisano: 19 cze 2014, 1:25

Konferencja Pracowników Socjalnych
OKPS 2014. Relacja Biura Prasowego Jasna Góra

Artykuł: http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=8666
Dźwięk: http://www.jasnagora.com/dzwieki.php?ID=8666
Fotki: http://www.jasnagora.com/galeria-n.php?ID=8666
angoc

Napisano: 19 cze 2014, 5:39

Ogólnopolska Konferencja Pracowników Socjalnych 2014

Filmik: http://youtu.be/w9o7Rolizlo
Andrzej


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x