Opieka wytchnieniowa uchwała - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 lut 2022, 10:42

Czy zapis o uchwale w Programie Opieka wytchnieniowa - edycja 2022 na stronie 8 w przypisie o treści: "Gmina lub powiat przystępując do realizacji usług opieki wytchnieniowej w ramach Programu Opieka wytchnieniowa - edycja 2022 podejmie uchwałę, w której określi zasady udzielania pomocy w ramach ww. Programu" dotyczy wszystkich gmin realizujących program, czy tylko gmin, które chcą realizować opiekę wytchnieniową w formie pobytu dziennego w domu pomocy społecznej?
I jeszcze jedno pytanie:
Analizując regulaminy gmin/powiatów/opsów dotyczące opieki wytchnieniowej zauważyłam, że zakładają, że będą kwalifikować uczestników do udziału w Programie na początku jego realizacji i "przyznawać miejsce w Programie" do liczby uczestników określonej w złożonym i zaakceptowanym wniosku w województwie, a osoby, które zgłoszą się później są wpisywane na listę rezerwową.
Czy można lub należałoby przyjąć, że zaakceptowana we wniosku złożonym w województwie pula godzin zostaje podzielona na na przykład kwartały lub okresy dwumiesięczne i uczestnicy Programu otrzymują informację o limicie godzin, który mogą wykorzystać w danym kwartale czy innym ustalonym okresie? W ten sposób osoby, które zgłaszają się później, również mają szansę skorzystać z Programu zgodnie z zapisem rozdziału V ustępu 3 Programu (s.6-7), że w pierwszej kolejności uwzględnia potrzeby opiekunów osób, które m.in. maja niepełnosprawność sprzężoną, wymagają wysokiego poziomu wsparcia, stale przebywają w domu.
Jak realizujecie ten Program?
opsik28
Referent
Posty: 218
Od: 30 mar 2017, 21:58
Zajmuję się: PS,ŚW,FA,ŚR

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x