opiekun - DPS - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 22 cze 2011, 12:24

Od marca 2011r całkowicie ubezwłasnowolniony klient został na wniosek opiekuna prawnego (MATKA) umieszczony w Domu Pomocy Społecznej który znajduje sie na terenie innej gmieny. Pod koniec marca 2011r matka zmarła. Do maja 2011r toczyła sie sprawa o ustanowienie nowego opiekuna prawnego. Został nim pracownik DPS z tamtej gminy. Obecnie nowy opiekun wnioskuje o zmianę DPS-u ze względu na przejawianą agresje przez klienta. Czy decyzję kierującą do nowego DPS wydaje gmina, w której mieszka obecny opiekun prawny, czy może nasza gmina zmienia wcześniej wydaną decyzje kierującą (wtedy jeszcze żyła matka umieszczonego klienta).
~Krzysztof

Napisano: 23 cze 2011, 0:00

Wasza gmina, bo to wy go kierowaliście do dps, nie możecie podrzucać go gminie na terenie której jest deps. Właściwa jest gmina która go kierowała do deps i chodzi tu o pierwszą decyzje kierującą. Nie pamiętam który to artykułu ustawy o tym mówi. Gdyby przyjąć wasze rozwiązanie to żadna gmina nie chciała by depsu na swoim terenie, bo rotacja mieszkańców by ich zarżnęła finansowo.
~mikka

Napisano: 28 cze 2011, 14:49

Hmm...dzięki...to brzmi logicznie. Pozdrawiam
~Krzysztof


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x