opiekun prawny - Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze, Ośrodki Adopcyjno-Opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL

Napisano: 02 kwie 2012, 16:45

Czy wychowanek dd moze zwrócić sie z wnioskiem do sądu o zmianę opiekuna prawnego? jesli tak to od jakiego wieku?
~kreol


Napisano: 03 kwie 2012, 16:10

14-ego ;)
~Fasola

Napisano: 04 kwie 2012, 13:08

czy fakt, ze opiekun pobiera z jego renty rodzinnej kasę na pokrycie wydatków związanych z tą funkcją opiekuńczą jest dostatecznym powodem by to pisać? Dodam, że inni wychowankowie, którzy mają innych opiekunów- ci od nich nic nie biorą. Nie robia tego z e względów etycznych, bo te renty to ich jedyne pieniądze po wyjściu z DD.
~kreol

Napisano: 04 kwie 2012, 18:31

Czy ja dobrze czytam, że opiekun prawny bierze z kasy dzieciaka coś tam coś tam? Na jakiej podstawi to robi? Świat zwariował. Jak zamierza brać kasę to niech złoży w sądzie wniosek o przyznanie mu kasy. Jest taka opcja.
~Marcin

Napisano: 04 kwie 2012, 20:14

Tak i wtedy kasa jest pobierana z kasy dziecka.
~ale jaja

Napisano: 04 kwie 2012, 21:29

Dokładnie tak, jak pisze ,,ale jaja\" zgodnie z ustawą. W pierwszej kolejności z kasy dziecka, jak nie ma to z budżetu miasta. Właśnie o to mi chodzi, ze prawa prawem - ale to wybór opiekuna. Jeśli nie złoży on wniosku do sądu o kasę to jej nie dostanie. Jak to zrobi to ma dodatkową kasę, nie ważne z renty dziecka.
~kreol


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x