opłata za pobyt w pieczy

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 kwie 2021, 10:44

Czy za dziecko przebywające w Domu Dziecka i czasowo umieszczone w placówce szkolno-wychowawczej Gmina ponosi odpłatność za ten czas przebywania w Ośrodku?
ewal
Stażysta
Posty: 63
Od: 14 mar 2017, 9:49
Zajmuję się: księgowosc


Napisano: 16 kwie 2021, 9:45

Tak, jeżeli to placówka opiekuńczo-wychowawcza. Art. 191 ust 10 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej:

"W przypadku umieszczenia dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej, regionalnej placówce opiekuńczo-terapeutycznej albo interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym gmina właściwa ze względu na miejsce zamieszkania dziecka przed umieszczeniem go po raz pierwszy w pieczy zastępczej ponosi odpowiednio wydatki, o których mowa w ust. 1 pkt 2, w wysokości:
1) 10% w pierwszym roku pobytu dziecka w pieczy zastępczej,
2) 30% w drugim roku pobytu dziecka w pieczy zastępczej,
3) 50% w trzecim roku i następnych latach pobytu dziecka w pieczy zastępczej
– średnich miesięcznych wydatków przeznaczonych na utrzymanie dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej, regionalnej placówce opiekuńczo--terapeutycznej albo interwencyjnym ośrodku preadopcyjnym"
Paulinka z GOPSu
Starszy referent
Posty: 640
Od: 24 paź 2017, 14:38
Zajmuję się: Księgowość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x