opłata zastępcza za DPS - czy mogą żądać zwrotu z GOPS? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 05 gru 2018, 14:40

Wystąpił do nas dps o wniesienie opłaty zastępczej za utrzymanie mieszkańca. Klientowi z zasiłkiem stałym uległa zmianie sytuacja dochodowa (uzyskał pielęgnacyjny z wyrównaniem) w związku z czym nastąpiła zmiana decyzji zasiłku stałego - zmniejszenie. Przez wyrównania przy stałym nadpłaconego zasiłku pielęgnacyjnego za zaległe miesiące powstała niedopłata za dps. Klient nie chce tego wyrównać ze swoich 30% (pomimo obowiązującej go decyzji o odpłatności). My jako GOPS nie mamy wpływu jak DPS rozlicza konta depozytowe i konta mieszkańców. Czy mogą od nas żądać opłaty zastępczej jeśli klient defakto miał środki na pokrycie swoich zobowiązań a dps nie dopilnował tego przy podziale na konta depozytowe i prywatne?
Danka
Praktykant
Posty: 25
Od: 13 cze 2016, 10:25
Zajmuję się:


Napisano: 05 gru 2018, 15:12

Mogą wystąpić do Was o wniesienie opłaty zastępczej. Być może klient po prostu nie zgodził się na pokrycie swoich zobowiązań z posiadanych środków. DPS nie może tak po prostu sobie tego zagarnąć, mieszkaniec musi wyrazić na to zgodę.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1364
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x