Proszę o pomoc bo to mój pierwszy przypadek i nie wiem jak prawidłowo postąpić:
Pracownik (pracujący u nas ponad 20 lat) złożył orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.
Jak powinniśmy postąpić: czy należy skierować pracownika ponownie na badania kontrolne ?, czy należy się pracownikowi dodatkowe 10 dni urlopu skoro orzeczenie zostało wydane w II 2023 i pracownik oczywiście przepracował rok od wydania orzeczenia tylko nam go nie przedłożył, o czym jeszcze powinnam pamiętać, oczywiście skrócenie czasu pracy, zmiana kodu w ZUS i zmiana informacji do umowy, a co z PFRON-em skoro zatrudniamy poniżej 25 osób ?
orzeczenie o niepełnosprawności !!
-
- Stażysta
- Posty: 98
- Rejestracja: 06 lut 2019, 15:38
- Zajmuję się: księgowość
- Kontakt:
- thorgal70
- Referent
- Posty: 480
- Rejestracja: 16 lis 2016, 13:39
- Zajmuję się: Wszystkim i niczym
- Kontakt:
Re: orzeczenie o niepełnosprawności !!
"Zdaniem Ministerstwa Zdrowia (MZ) po przedstawieniu przez pracownika nowego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności pracodawca powinien go skierować na badania medycyny pracy. Z kolei Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) wskazuje, że może on to zrobić, ale nie ma takiego obowiązku." - z internetów.
U nas pracownicy nie mieli takich badań i kontrola PIP nic nie mówiła.
Urlop 10 dni po roku pracy od wydania orzeczenia (zgodnie z ustawą), a nie po roku pracy od dostarczenia, zatem pracownik od razu ma prawo do tego urlopu.
Pracownik musi dostać nową informację o warunkach zatrudnienia, w zakresie nowych praw. Pracownik ma jeszcze prawo do dodatkowej przerwy.
U nas pracownicy nie mieli takich badań i kontrola PIP nic nie mówiła.
Urlop 10 dni po roku pracy od wydania orzeczenia (zgodnie z ustawą), a nie po roku pracy od dostarczenia, zatem pracownik od razu ma prawo do tego urlopu.
Pracownik musi dostać nową informację o warunkach zatrudnienia, w zakresie nowych praw. Pracownik ma jeszcze prawo do dodatkowej przerwy.
Z poważaniem
Oprócz orzeczenie o niepełnosprawności !! - Kadry przeczytaj również:
Część etatu, a niepełnosprawność
urlop 10 PRACOWNIK SOCJALNY
dwie listy w miesiącu
informacja o warunkach zatrudnienia
pracownik socjalny a świadczenia rodzinne
urlop 1/14 etatu
CAS zatrudnienie OPS
zasiłek opiekuńczy
chorobowe a urlop wypoczynkowy i wcczasy pod gruszą
Forma zatrudnienia AOON
umowa zlecenie do 26 roku życia
zaświadczenie- akta osobowe
przejście z 20 dni urlopu na 26 dni
Zmiana umowy na czas określony w umowę na czas okreśłony
Ryczałt dla asystenta???
Informacja o okresie przechowywania dokuemntacji pracowniczej