pani przynosi orzeczenie dziecka na zp. jednocześnie mówi, że ma zamiar się odwołać, żeby w pkc 7 było wymaga. nie mogę przyjąć na razie tego orzeczenia, bo się odwoła i będzie nieważne, prawda?
Przyjmujesz orzeczenie, wniosek na zp i oświadczenie strony, że wnosi odwołanie od orzeczenia. Następnie zawieszasz postępowanie do czasu rozstrzygnięcia.
Kiedyś miałam taką sytuację, że strona odwoływała się od orzeczenia do Wojewódzkiego Zespołu, później do Sądu Pracy. Wszystko trwało ponad rok. Gdyby nie złożyła wcześniej wniosku to nie dostałaby wyrównania.
I niedawno miałam analogiczną sytuację. Kobieta odwołała się od 7 pkt orzeczenia a Wojewódzki uwalił jej całe orzeczenia, tak że u nas była odmowa na zp a właściwie umorzenie postępowania na wniosek strony.
też mam problem z kobietką, która odwoływała się od orzeczeń... zastanawiam się co z tym fantem zrobić, może Wy mi pomożecie, bo mam mętlik w głowie...
Pani pobierała świadczenie pielęgnacyjne na syna ur. w 2001 r., który choruje na mukowiscydozę, miał orzeczenie o niepełnosprawności wydane w roku 2002 na stałe Po ukończeniu przez niego 16 r.ż.(luty 2017) stanął na komisji (marzec 2017), która orzekła umiarkowany stopień niepełnosprawności. Pani odwoływała się wielokrotnie. Przyniosła dopiero we wrześniu 2017r. orzeczenie Wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełn.- świadczenie zostało wstrzymane. Pani odwoływała się dalej do sądu i sądu apelacyjnego - utrzymano orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
Co dalej zrobić - czy będzie nienależnie pobrane od marca 2017 - tak jak było wydane orzeczenie o umiarkowanym st. niepełnosprawności przez PZON?