Orzezczenie a kwalifikacja do SDS - Ośrodki Wsparcia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
ŚDS a wywiady środowiskowe po 15.11.2021 JAK LICZYĆ FREKWENCJĘ W KLUBIE SENIORA Obok Lasu - dom opieki dla osób starszych Czy mogę skierowac do ŚDS klub seniora - czy może tam być oddelegowany pracownik socjalny OPS? ŚDS- likwidacja odpłatności a waloryzacja

Napisano: 30 wrz 2015, 12:01

Poproszę o wasze opinie dotyczące kwalifikowania do ŚDS.Tak hipotetycznie. Jeśli osoba ma orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznego stopnia. Wskazania do :
- uczestnictwa w terapii zajęciowej - tak
- korzystania z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji- tak
co ważne:
- konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji-TAK
- konieczność stałego współudziału na co dzień opiekuna w procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji- TAK
A w ustawie o pomocy społecznej: Art.51.
1.Osobom,które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność WYMAGAJĄ CZĘŚCIOWEJ OPIEKI
w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, mogą być przyznane usługi opiekuńcze,specjalistyczne usługi opiekuńcze lub posiłek, świadczone w ośrodku wsparcia.

Czy te zapisy wzajemnie się nie wykluczają? Jeśli faktycznie osoba wymaga stałej indywidualnej opieki przez cały czas i nie jest w stanie korzystać z zajęć w ŚDS.Co zrobić?
GRASZKA


Napisano: 02 paź 2015, 1:17

To nieistotne, przynajmniej w większości ośrodków, ważne jest to, że jest orzeczenie i symbol, to że osoba nie zagraża sobie i innym. My przyjmujemy osoby w wymagające stałej opieki osób drugich, wszystko zależy od kierownika.
Joaśka 36


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x