osoba uprawniona w MOW-ie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 20 kwie 2021, 8:12

Otrzymaliśmy z innej gminy przekazanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego - dokumenty wraz z decyzją uchylającą ponieważ osoba uprawniona przebywa od 03.br.w MOW-ie w naszym mieście. Przedstawiciel ustawowy - matka mieszka w innej gminie. Osoba uprawniona ma 15 lat. OWW to organ ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej ale czy mogę tak przyznać jeśli przedstawiciel ustawowy na którego będzie decyzja mieszka w innym mieście?
Teraz przedstawiciel ustawowy tej osoby - matka - powinna u nas złożyć nowy wniosek o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego a skład rodziny osoba uprawniona i matka?
ONA_mops
Stażysta
Posty: 53
Od: 25 cze 2018, 16:42
Zajmuję się: FA/KDR/DS/CzP


Napisano: 20 kwie 2021, 9:04

zgodnie z art. 25 kodeksu cywilnego - Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.

Art. 26. § 1. Miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców

Więc chyba powinien to płacić ten organ co do tej pory.
Jak uważacie?
To że dziecko przebywa w MOW-ie w innej odległej gminie to chyba nie jest zamiar stałego pobytu.
Co zrobić?
ONA_mops
Stażysta
Posty: 53
Od: 25 cze 2018, 16:42
Zajmuję się: FA/KDR/DS/CzP

Napisano: 20 kwie 2021, 9:19

babola zrobili. Zadzwoń do nich i im wyjaśnij, że się kopli. Jak się będą upierać to wchodzisz niestety w spór.
Art. 26 kc się kłania
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 19317
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 20 kwie 2021, 9:27

dziękuje. też myślę że oni się z tym pospieszyli, uchylili, przekazali a nie przemyśleli tego.
ONA_mops
Stażysta
Posty: 53
Od: 25 cze 2018, 16:42
Zajmuję się: FA/KDR/DS/CzP

Napisano: 20 kwie 2021, 10:13

oni przekazali wam uchyloną decyzję?
To im odpisz, że zaszła pomyłka i odsyłasz błędnie skierowane akta.
Na marginesie im wyjaśni, że mają decyzję uchylającą do unieważnienia i miejscem zamieszkania dziecka jest miejsce zamieszkania rodzica.
Pija kawę
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 19317
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 26 kwie 2021, 8:45

Mam teraz podobną sytuację. Jestem OWW - jedno z dzieci zostało umieszczone w MOWie w innej gminie. Dziewczyny z ŚR i ŚW pouchylały decyzje przyznające świadczenie wychowawcze i zasiłek rodzinny i dostarczyły mi potwierdzenie przyjęcia do MOWu w celu uchylenia świadczeń z funduszu. Dziecko ma tam całodobowe utrzymanie ale nie jestem pewna, czy faktycznie powinnam uchylić decyzję przyznające świadczenie z funduszu? Z tego co piszecie, wynika, że nie...
Martyna L.
Praktykant
Posty: 7
Od: 22 kwie 2020, 13:07
Zajmuję się: FA

Napisano: 26 kwie 2021, 12:48

w moim przypadku opisanym powyżej na zaświadczeniu z MOW-u było napisane, że MOW zapewnia całodobową opiekę, ale nie zapewnia utrzymania. Rodzic ponosi koszty żywienia, środków czystości, przyborów szkolnych.

Jeśli napisali, że zapewniają nieodpłatne, pełne utrzymanie (art. 2 pkt 6)to zgodnie z art. 10 ust 2 pkt 1 FA się nie należy
ONA_mops
Stażysta
Posty: 53
Od: 25 cze 2018, 16:42
Zajmuję się: FA/KDR/DS/CzP

Napisano: 07 maja 2021, 14:17

ONA_mops pisze:
26 kwie 2021, 12:48
w moim przypadku opisanym powyżej na zaświadczeniu z MOW-u było napisane, że MOW zapewnia całodobową opiekę, ale nie zapewnia utrzymania. Rodzic ponosi koszty żywienia, środków czystości, przyborów szkolnych.

Jeśli napisali, że zapewniają nieodpłatne, pełne utrzymanie (art. 2 pkt 6)to zgodnie z art. 10 ust 2 pkt 1 FA się nie należy
Faktycznie napisane było, że zapewniają całodobową opiekę. Rodzic musi zapewnić ubiór, obuwie i środki czystości. Czyli tak na prawdę ani FA ani inne świadczenia nie powinny zostać uchylone.
Martyna L.
Praktykant
Posty: 7
Od: 22 kwie 2020, 13:07
Zajmuję się: FA

Napisano: 07 maja 2021, 16:45

Tak moim zdaniem nie powinno byc nic uchylone. Powinno być dalej normalnie wyplacane. to jest tAK jakby dziecko było w szkole z internatem one tam tylko przebywa bez zamiaru stałego pobytu (czasowy meldunek tak jak w internacie) i nie jest to instytucja zapewniająca całodobowe utrzymanie co MOW potwierdził w zaświadczeniu
ONA_mops
Stażysta
Posty: 53
Od: 25 cze 2018, 16:42
Zajmuję się: FA/KDR/DS/CzP


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x