Oświadczenie o dochodach pisane u urzędnika państwowego. - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 sie 2017, 18:14

Klient przyniósł oswiadczenie pełnoletniego syna-ucznia o dochodach (syn nie uczestniczył w wywiadzie) pisane w obecności pani z Ratusza i podbite przez nią. Powiedział, że nie będzie syna ciągał po Mopsach...Zatkało mnie, na co klient zareagował, że jak tego nie uznam, to pójdzie nawet do telewizji "bo jego syna nie będzie ciągał się po Mopsach".Pomocy! Mieliście takie przypadki? Uznać?
Mirabelka
Referent
Posty: 201
Od: 19 cze 2017, 16:34
Zajmuję się: PS


Napisano: 27 sie 2017, 11:53

Jest dowolność uznania dowodu, a więc ty decydujesz czy uznać takie oświadczenie za wiarygodne. Gdyby zostało złożone w twojej obecności byłoby wiarygodniejsze. Pieczątka jakiegoś urzędnika nie powoduje, że staje się ono wiarygodniejsze. Skoro klient jest taki niedobry ja nie uznałbym oświadczenia za wiarygodne, skoro syn jest uczniem to pewnie pracuje w ramach praktyk. Ja poprosiłbym klienta o podanie nazwy pracodawcy syna, jeżeli odmówi wtedy można to ustalić przez szkołę (jeżeli są to praktyki a nie inna praca) i wystąpić o podanie wysokości jego wynagrodzenia. Jeżeli jego praca to nie są praktyki szkolne to też można ustalić nazwę pracodawcy. Wszystko to potrwa więc kiedy termin wydania decyzji będzie się zbliżał wysyłasz do klienta info, że termin rozpatrzenia sprawy sprawy przedłuży się :lol: Jak nie chciał współpracować niech czeka :mrgreen:
wiejskigopsiak
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 107
Od: 14 sie 2017, 11:45
Zajmuję się: kiedyś w pomocy teraz w szkoleniach
Lokalizacja: pomorskie


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x