Pilne decyzje do dps - Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
Wybrane tematy:
odpłatność za DPS - żyjące dzieci i wnuki Odpłatność za DPS sposób nalicznia świadczenie ratownicze- mieszkaniec DPS Ustalenie odpłatności DPS - stare zasady Decyzja OPS mam płacić a z czego mam żyć Wywiady alimentacyjne u dzieci

Napisano: 09 lut 2012, 11:12

Pracuję od niedawna - i proszę koleżanki i kolegów o pomoc.
Czy prowadząc postępowanie w sprawie umieszczenia w dps mam przygotować od razu decyzję kierującą i o odpłatności. Dodam, że jest już dla Pana miejsce w dps, a córki dopłacają różnićę. Czy umowę z córkami można podpisać po wydaniu decyzji kierującej, a przed decyzją o odpłatności.
~Lilianna


Napisano: 09 lut 2012, 20:09

Wydaje mi się że najpierw wydaje się decyzje kierującą a potem ustala się odpłatnoć na podstawie dochodu (renta, emerytura, zasiłek). Zresztą chyba dps po umiesczeniu tej osoby zwraca się do jednostki kierujące o utalenie odpłatności własie na podstawie decyzji o dochodzie
~malwina

Napisano: 10 lut 2012, 9:59

a jak długo jest to potem?
Jak robicie w innych opsach? Dajcie znać.
~Lilianna

Napisano: 10 lut 2012, 10:18

DPS o nic się nie zwraca, to gmina kieruje i jest zobowiązana do ustalenia kto i ile płaci. DPS otrzymuje tylko decyzje.
~ala

Napisano: 10 lut 2012, 20:10

możecie odrazu wydawac decyzje o odpłatności. Moźecie podpisać umowę z nimi przed decyzją o odpłatności, ale... musicie napisać w jednym z punktów umowy że umowa obowiązuje od miesiąca, w którym zostanie umieszczona ta osoba.
~dk

Napisano: 15 lut 2012, 16:45

Ustawa mówi wyraźnie - decyzję ustalająca opłatę wydaje się w dniu wydania decyzji kierującej do dps. poczytajcie uważnie
~Ania

Napisano: 15 lut 2012, 21:34

Ale na kontroli nie zaznaczają że to jest błąd. Bez sensu zmieniać decyzję o odpłatności skoro tej osoby tam nie ma w tym dps.
~dk

Napisano: 16 lut 2012, 0:56

decyzję o opłacie tuż przed faktycznym umieszczeniem, bo jak poczeka dłużej to może zmienić się jego dochód albo koszt utrzymania i wtedy kolejna decyzja-zmieniająca.Po co robić sobie podwojną robote?
~ona


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x