►Pilne! - petycja w sprawie pracowników wykluczonych z dodatku - Świadczenia rodzinne

  
Strona 50 z 54    [ Posty: 531 ]

Napisano: 28 kwie 2026, 14:05

znowu przesuneli termin rozpatrzenia petycji, ponieważ Ministerstwo ni9e odpowiedziało na ich pytania, dotyczące ile osób zostało pominietych, ile by to kosztowalo itp
werka95
Stażysta
Posty: 153
Od: 08 cze 2017, 13:59
Zajmuję się: FA,ŚW


Napisano: 28 kwie 2026, 14:15

"Darmozjadów i matołów banda" w ministerstwie zasiada....powinni poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem bo jak widać mają z tym problem.Nie potrafią odpowiedzieć na zadane pytania.
A może to była celowa zagrywka ministerstwa aby przeciągnąć jeszcze sprawę w czasie....
~o~
VIP
Posty: 4364
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR

Napisano: 28 kwie 2026, 14:28

I ile teraz dalej mamy czekać? Miesiąc, dwa czy pół roku...? :x
Monika87
Stażysta
Posty: 57
Od: 11 cze 2018, 9:34
Zajmuję się: ŚR/DO/DG/CP/BE


Napisano: 28 kwie 2026, 14:57

Gdyby nie zabrał głosu posel Józefaciuk, byłoby po ptakach. Pani która referowła odpowiedz....masakra, nawet motała się w czytaniu, jakby nie wiedzieła co mówi.
Inny poseł też zwrócił uwagę na wyrok, który zapadł, na naszą korzyść , że praca w SR została przez sąd "podpięta" pod program.
Deston
Stażysta
Posty: 60
Od: 22 cze 2017, 9:11
Zajmuję się: ŚR, ŚW

Napisano: 28 kwie 2026, 15:07

petycja została rozpatrzona i jej efektem był dezyderat.
Komisja mogła:
zadowolić się odpowiedzią i zakończyć sprawę
zażądać uzupełnienia odpowiedzi (co też zrobiła)
wystąpić z inicjatywą ustawodawczą.
To prawda wystąpienie Pani z ministerstwa to jakaś pomyłka. Gdybyśmy tak pisali do klientów jak ona mówiła, to chyba kazaliby nam zmienić pracę
walczak
Referent
Posty: 208
Od: 30 maja 2021, 14:56
Zajmuję się: sw

Napisano: 28 kwie 2026, 15:29

Deston
to nie "inny poseł..." zwrócił uwagę na wyrok sądu. To był przedstawiciel Związku Powiatów Polskich
walczak
Referent
Posty: 208
Od: 30 maja 2021, 14:56
Zajmuję się: sw

Napisano: 29 kwie 2026, 7:38

To prawda, przedstawicielka ministerstwa porażka jak przedstawiła odpowiedź, czytać z kartki i jeszcze się zgubić. Ale dla nas to oznacza, że dalej jesteśmy niekluczowi i że dla nas powinny być pieniądze z 3% na podwyżki. "Może " dadzą od 2028 dla wszystkich, śmiechu warte.
zombi
Referent
Posty: 459
Od: 24 sty 2024, 15:48
Zajmuję się: FA

Napisano: 29 kwie 2026, 8:16

widzę że tu jest ewidentne odciąganie w czasie, i niestety ale chyba pozostaje sąd, czy można złożyć jakiś zbiorowy pozew, i załatwić tą sprawę raz a porządnie.
jako.82
Referent
Posty: 206
Od: 28 cze 2017, 14:11
Zajmuję się: pracą

Napisano: 29 kwie 2026, 8:25

Niestety zbiorowego nie można. Każdy musi pozwać swojego pracodawcę.
walczak
Referent
Posty: 208
Od: 30 maja 2021, 14:56
Zajmuję się: sw

Napisano: 29 kwie 2026, 8:36

Może to jest jedyna rozwiązanie w naszej sytuacji.
Sąd pracy nie będzie analizował opinii z ministerstwa (tego co autor miał na myśli ) tylko zgodnie z kodeksem pracy uzna to za dyskryminację płacową i nakaże przyznać dodatek albo podwyższyć wynagrodzenia aby nie było nierówności płacowej.
~o~
VIP
Posty: 4364
Od: 08 mar 2017, 13:24
Zajmuję się: ŚR



  
Strona 50 z 54    [ Posty: 531 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x