pismo przedodmowne do Klienta przed wydaniem decyzji - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 26 kwie 2019, 9:38

Klient nie rozliczył się z ostatnio przyznanej pomocy i uzależniony od alkoholu. Teraz piszę wywiad na odmowę częsciowej pomocy zasiłku celowego ze względu na marnotrawienie środków powołując się na art 11 ustawy o pomocy społecznej. co wpisać w piśmie przedodmownym odnośnie art 79a KPA gdzie może przedstawić dodatkowe dowody dotyczące złożonego wniosku. Tylko co tutaj wpisać tak się głowie. może coś zasugerujecie?
grabaż
Praktykant
Posty: 4
Od: 26 kwie 2019, 9:32
Zajmuję się: pracownik socjalny


Napisano: 26 kwie 2019, 10:52

skoro pije i marnotrawi środki to jakie miałby mi przesłanki i mozliwości oraz dowody przedstawić mające wpływ na wydanie decyzji nie odmownej
grabaż
Praktykant
Posty: 4
Od: 26 kwie 2019, 9:32
Zajmuję się: pracownik socjalny

Napisano: 29 kwie 2019, 8:35

grabaż pisze:skoro pije i marnotrawi środki to jakie miałby mi przesłanki i mozliwości oraz dowody przedstawić mające wpływ na wydanie decyzji nie odmownej
O Panie! Kreatywność naszych klientów zagrożonych wysychającym źródełkiem środków publicznych przechodzi wszelkie pojęcie :) Akurat na wyjaśnienie przyczyn nierozliczenia pomocy to jest tysiąc możliwych powodów, poczynając od tego, że był w stanie zagrożenia życia (np. kupił opał zamiast ubrania, bo przyszły przymrozki), zdrowia (kupił leki zamiast opału), stan wyższej konieczności (kupił ubranie zamiast leków, bo stare się rozleciało, albo żywność zamiast wszystkiego). Dowodem będą jego zeznania, bo oczywiście nawet paragonu nie ma, że nie wspomnieć o imiennym rachunku.
A SKO naturalnie uzna, że petent ma rację, bo jego wersja zawsze będzie wiarygodniejsza, ponieważ jest stroną "słabszą" niż instytucja i walczy o przetrwanie. Decyzję u...pią i do ponownego rozpatrzenia.
Ja biorę zawczasu wyjaśnienia na piśmie o przyczynach nierozliczenia i w decyzji punktuję dlaczego nie daję wiary argumentom strony (jeśli oczywiście jest się czego czepić, czasem to klasyczne kopanie się z koniem).
Nawiasem mówiąc decyzja o rozliczeniu pomocy jest w świetle prawa administracyjnego decyzją warunkową - wydaną pod warunkiem dopełnienia jakiejś czynności przez stronę. Jeśli strona warunku nie wykonała, to decyzja jest do wygaszenia, a pomoc do zwrotu z następnej pomocy - tak tylko podpowiadam ;)
jakobos
Stażysta
Posty: 168
Od: 30 maja 2007, 17:28
Zajmuję się:
Lokalizacja: zamieszkuję bez zamiaru pobytu :), Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x