podanie do komornika o rozłożenie na raty - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
fundusz a spokrewniona rodzina zastętcza Art.209 a obcokrajowiec bez adresu cofniecie zatrzymania prawa jazdy Zwrot z US części kwoty tytułu wykonawczego Zgłoszenie do BIG KRZ - wniosek o założenie konta podmiotu i co dalej?

Napisano: 16 maja 2024, 8:29

Jestem organem właściwym wierzyciela wpłynęła do mnie kserokopia podania dłuznika o " rozłożenie na raty po 250 zł. zadłużenia pobieranego z mojego wynagrodzenia" w dalszej części podania opis złego stanu zdrowia i wysokich kosztów utrzymania. Komornik przysłał mi ten dokument z adnotacją celem ustosunkowania się. Dłuznik mieszka na terenie innej gminy. Jakie powinny być moje działania bo dopadły mnie wątpliwości czy powinnam rozpocząć postępowanie rozłożenia na raty w tak lakonicznym podaniem.
Dana1
Praktykant
Posty: 11
Od: 20 sty 2022, 15:00
Zajmuję się: świadczenia rodzinne i FA

Napisano: 16 maja 2024, 8:42

Mam podobny przypadek. Jestem OWW i OWD. Dłużnik poszedł do pracy i zdziwił się że ma aż tyle potrąceń. Do tej pory spłacał systematycznie, mimo że nie pracował. Zamierzam zrobić wywiad i przychylić się do wniosku, bo deklaruje żeby komornik potrącał większą kwotę niż spłacał do tej pory.
monO
Referent
Posty: 275
Od: 19 maja 2020, 10:45
Zajmuję się: fa/sr

Napisano: 16 maja 2024, 9:04

Czyli w moim przypadku powinnam wystąpić do OPS właściwego dla miejsca zamieszkania dłużnika. mam wątpliwości bo ten dłużnik jest wyjątkowo oporny na jakiekolwiek wpłaty ma spore zadłużenie i 5 dzieciaków na które nie łożył jeszcze nigdy mimo deklaracji.
Dana1
Praktykant
Posty: 11
Od: 20 sty 2022, 15:00
Zajmuję się: świadczenia rodzinne i FA

Napisano: 16 maja 2024, 13:55

Organ Właściwy wierzyciela MOŻE na wniosek dłużnika alimentacyjnego ... (art.30 ust. 2 ustawy FA)

Z opisu wynika, że wniosek złożył dłużnik do Komornika o rozłożenia na raty zadłużenia pobieranego z wynagrodzenia. Jest to wniosek do Komornika, nie do OWW o raty świadczeń wypłaconych z FA osobom uprawnionym, nie wiesz do końca co tam komornik pobiera na poczet jakiego zadłużenia.

Osobiście napisałabym do komornika, to co wyżej, że wniosek wpłynął do Komornika i nie będzie rozpatrywany w trybie art. 30. ust. 2 ustawy FA
ol@bog@
Referent
Posty: 301
Od: 15 maja 2024, 9:43
Zajmuję się: ŚR FA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Oprócz podanie do komornika o rozłożenie na raty - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna przeczytaj również:


zawiadomienie o wszczęciu postepowania
alimenty
ile razy dłużnik może mieć wydaną decyzję
TW
tw
Dochód uzyskany?????
utrata dochodu
dłużnik- a decyzja o uznaniu
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x