Podstawa prawna decyzji - waloryzacja!!! - Piecza Zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Napisano: 15 maja 2018, 14:35

Witam,

Jaka będzie podstawa prawna do decyzji zmieniającej w związku z waloryzacją kwot świadczeń z pieczy zastępczej. Ma ktoś może już opracowaną taką decyzję?
sp_28
Praktykant
Posty: 3
Od: 23 maja 2017, 14:52
Zajmuję się: Administracja

Napisano: 16 maja 2018, 9:49

my mamy takie coś

Na podstawie art. 104, art. 127a, art. 130 § 4, art. 163 Kodeksu Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2017r. poz. 1257 ze zm.), art. 35 ust. 1, art. 39 ust. 1 pkt 1 lit. c, art. 80 ust. 1 pkt 2, art. 87 ust. 1, art. 88 ust. 1, ust. 4 i ust. 5, art. 182 ust. 1 i ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2017r. poz. 697 ze zm.) oraz Obwieszczenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 marca 2018r. w sprawie wysokości kwot świadczeń przysługujących rodzinie zastępczej i prowadzącemu rodzinny dom dziecka oraz wysokości pomocy dla osoby usamodzielnianej
(M. P. z 2018r. poz. 326)
Kasia1234
Praktykant
Posty: 30
Od: 03 lis 2016, 20:44
Zajmuję się: świadcznia

Napisano: 16 maja 2018, 11:59

Według mnie Obwieszczenie nie powinno być w podstawie prawnej decyzji bo nie jest źródłem prawa. Obwieszczenie wg mnie powinni być zacytowane w uzasadnieniu decyzji. Jak uważacie?
sp_28
Praktykant
Posty: 3
Od: 23 maja 2017, 14:52
Zajmuję się: Administracja

Napisano: 01 cze 2018, 13:37

Czy waloryzacji podlega tylko 500 złotych na kontynuację na nowych zasadach? czy również 494,1 oraz 516,60 również?
Pomidor
Praktykant
Posty: 3
Od: 01 cze 2018, 11:32
Zajmuję się: usamodzielnieniami

Napisano: 04 cze 2018, 7:18

494,10 oraz 516,60 wynikają z ustawy o pomocy społecznej, natomiast waloryzujemy świadczenia z ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

494,10 oraz 516,60 waloryzowane jest rozporządzeniem w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społeczne, czyli w skrócie mówiąc to jest to rozporządzenie od kryterium dochodowego.

Jak widać, jedno z drugim nie ma nic wspólnego :mrgreen:
addm
Stażysta
Posty: 120
Od: 12 sie 2016, 10:20
Zajmuję się:

Napisano: 08 cze 2018, 11:12

Moi Drodzy może ktoś by się podzielił podstawą prawną do zagospodarowania po waloryzacji? Ślicznie proszę :oops:
Pomidor
Praktykant
Posty: 3
Od: 01 cze 2018, 11:32
Zajmuję się: usamodzielnieniami

Napisano: 11 cze 2018, 7:16

To jest ta sama podstawa prawna co przed waloryzacją. Można tylko dopisać:
Obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 marca 2018r. w sprawie wysokości kwot świadczeń przysługujących rodzinie zastępczej i prowadzącemu rodzinny dom dziecka oraz wysokości pomocy dla osoby usamodzielnianej (M.P. z 2018 r. poz. 326).

Poza tym, nic się nie zmieniło.

Warto też zwrócić czy masz aktualny dziennik ustaw do ustawy o pieczy.
Teraz mamy (Dz.U. z 2018 r., poz 998 ze zm.)
addm
Stażysta
Posty: 120
Od: 12 sie 2016, 10:20
Zajmuję się:

Napisano: 11 cze 2018, 8:29

Bardzo dziękuje :D
Pomidor
Praktykant
Posty: 3
Od: 01 cze 2018, 11:32
Zajmuję się: usamodzielnieniami

Napisano: 11 cze 2018, 11:22

addm pisze:To jest ta sama podstawa prawna co przed waloryzacją. Można tylko dopisać:
Obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 marca 2018r. w sprawie wysokości kwot świadczeń przysługujących rodzinie zastępczej i prowadzącemu rodzinny dom dziecka oraz wysokości pomocy dla osoby usamodzielnianej (M.P. z 2018 r. poz. 326).

Poza tym, nic się nie zmieniło.

Warto też zwrócić czy masz aktualny dziennik ustaw do ustawy o pieczy.
Teraz mamy (Dz.U. z 2018 r., poz 998 ze zm.)
a art. 86 ust. 2 i 3 ??
Anaya
Stażysta
Posty: 60
Od: 16 mar 2017, 11:28
Zajmuję się: Świadczenia na dzieci umieszczone w pieczy

Napisano: 11 cze 2018, 12:46

No niby można, ale myślę, że bez ciśnienia. Tak na serio nie mam przekonania czy warto pisać wszystkie możliwe artykuł, bo to tylko robi zamieszanie.
Piszemy obwieszczenie i wystarczy.
Człowiek musiałby całą ustawę cytować ;)

Chociaż potwierdzam, że Twoja sugestia jest jak najbardziej słuszna.
Podany przepis jest w pełni poprawny.
addm
Stażysta
Posty: 120
Od: 12 sie 2016, 10:20
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x