Podwójne obywatelstwo - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 18 sie 2015, 13:24

Osoba posiada dziecko z podwójnym obywatelstwem. Do pobierania świadczeń z drugiego kraju nie przyznaje się. Jak to można sprawdzić. Może ktoś miał podobny przypadek ?
opsss

Napisano: 21 sie 2015, 10:56

należy wystosować pismo do Urzędu Wojewódzkiego ROPS właściwego pod który podlegacie o sprawdzenie sytuacji. Oni już prowadzą postępowanie z krajem jaki wskażecie.
rita

Napisano: 21 sie 2015, 11:48

Rita, masz rację to działa w przypadku pobierania świadczeń rodzinnych. Natomiast jeśli osoba ma obywatelstwo polsko - kanadyjskie to jakie świadczenia otrzymuje z Kanady jako ich obywatel ? Czyli trzeba wiedzieć jakie świadczenia, dodatki w tym kraju przysługują osobom z różnych powodów ( socjal) . Może być sytuacja że ma konto w Kanadzie i nie przechodzą one przez system w Polsce. Może także być że przedstawicielstwo tego państwa w Polsce wypłaca jakieś świadczenia o których osoba wogóle nie informuje, bo i tak nie są do sprawdzenia. A w tym przypadku świadczenia rodzinne bierze w Polsce. Temat trudny. Dlatego liczę na wiedzę i pomysły innych z forum.
olo


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x