Polacy ruszyli po Karty Dużej Rodziny

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 01 lip 2014, 22:17

Ciekawe są państwa refleksje na temat KDR, sporo w nich prawdy. Warto jednak dodać że nie każdy beneficjent tej karty to klient systemu pomocy społecznej. W jednej z witryn poświęconych KDR znalazłem artykuł: RATUNKU! "Karta Dużej Rodziny, czyli jak wysłać MILION RODZIN do opieki społecznej". Autor tego artykułu uważa, że nie jest dobrym rozwiązaniem lokowanie punktów wydawania i obsługi tych kart w ośrodkach pomocy społecznej. Dlaczego? W artykule pojawia się słowo "stygmatyzacja", które wszystko wyjaśnia. Na liście firm, które włączyły się już ogólnopolską akcję KDR nie widzę jeszcze APTEK? Brawa dla pierwszej Apteki, która wywiesi znak „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".
Andrzej


Napisano: 02 lip 2014, 7:52

Andrzej pisze:Ciekawe są państwa refleksje na temat KDR, sporo w nich prawdy.
. Nie sporo ale całkowita prawda. Wydaje się, że idea KDR miała wspierać rodziny wielodzietne. Rodzina, która ma np. 1000 zł. i więcej na osobę z tej karty być może skorzysta, rodzina która musi się martwić za co kupić dziecku buty z tej karty nie skorzysta. biorąc pod uwagę, że znaczna część rodzin wielodzietnych boryka się z trudnościami finansowymi to należy przyjąć, że te rodziny korzystają z pomocy społecznej albo znajdują się w tym obszarze i to te rodziny oczekują namacalnego wsparcia czyli właśnie obniżki przy zakupach żywności, odzieży, sprzętu codziennego użytku, lekarstw itd. Często jest tak, że jak ciało mdłe to i duch słaby.
izydor

Napisano: 02 lip 2014, 7:53

Świadczenia rodzinne to nie jest część systemu pomocy społecznej tak samo jak KDR. Zanim się zacznie pieprzyć farmazony o stygmatyzacji warto by się troszeczkę dokształcić. Druga sprawa - w tym kraju nie istnieje coś takiego jak opieka społeczna. Trzecia sprawa - skąd środki na te super wyspecjalizowane centrum rodziny skoro kwota na obsługę jednej rodziny przy KDR to niespełna 9zł? CIężko zrozumieć, że nikt specjalnie tego nie chce robić, bo kasa z tego jest praktycznie żadna? Czwarta sprawa - autorowi artykułu zupełnie nie przeszkadza "stygmatyzacja" rodzin ubiegających się o becikowe czy świadczenia opiekuńcze. Czyli taki wybiórczy oburz przedwyborczy albo typowe polskie krytykanctwo.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5941
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C

Napisano: 02 lip 2014, 8:56

Iks nie we wszystkich gminach jak Karta jest w OPSie to jest obsługiwana przez świadczenia rodzinne, są gminy gdzie po kartę trzeba zgłosić się do pracownika socjalnego
madzia11

Napisano: 02 lip 2014, 11:28

No to akurat jest totalnie bez sensu.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5941
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C

Napisano: 02 lip 2014, 11:30

"stygmatyzacja" - dobre sobie :lol:
picirpci


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 16 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny