Polacy z Ukrainy potrzebują pomocy i zwracają się do rządu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 17 lip 2015, 10:19

Rząd polski odmówił pomocy pięćdziesięciu Polakom z Ukrainy, którzy starali się o przyjazd do Polski.


W Polsce informuje się o konflikcie Rosjan i Ukraińców, a Polacy nie zdają sobie sprawy, że tam dochodzi do ludzkich dramatów — powiedziała Polskiemu Radiu Wiktoria Charczenko z fundacji Wolność i Demokracja.
Ludzie są w depresji. O ile wcześniej chcieli pomocy, dziś wielu mówi, że zamierza ze sobą skończyć — dodaje.
Obywatele Ukrainy, którzy prosili o pomoc rząd polski powołując się na polskie korzenie, to mieszkańcy Mariupola i okolic. Około 50 osób z Mariupola starało się o przyjazd do Polski. Niestety nasz rząd odmówił pomocy — powiedział Michał Dworczyk, szef fundacji Wolność i Demokracja.

Powodem odmowy pomocy miał być fakt, że Mariupol nie leży w strefie działań wojennych. Poprzedni uchodźcy z Donbasu przyjęci przez polski rząd zostali przywiezieni właśnie z terenów ogarniętych działaniami wojennymi. W rozmowie z IAR pracownicy fundacji Wolność i Demokracja podkreślają, że pomoc dla naszych rodaków na wschodzie Ukrainy opiera się głównie na działalności Kościoła Katolickiego.

W Polsce przebywa 63-ech uchodźców z Donbasu, którzy nie zostali objęci rządowym planem pomocy. Zwrócili się do Bronisława Komorowskiego o przyznanie im polskiego obywatelstwa.

Na stronie fundacji Wolność i Demokracja znajdą państwo szczegółowe informacje na ten tego, jak można pomóc Polakom na wschodzie Ukrainy.
Marian


Napisano: 17 lip 2015, 11:05

Ale czarnych i terrorystów Kopaczowa przyjmie
BadAss

Napisano: 17 lip 2015, 11:18

bowiem tako rzecze ujnia
p..

Napisano: 17 lip 2015, 11:28

p.. pisze:bowiem tako rzecze ujnia
To może czas im się postawić i pokazać kto w tym kraju jest gospodarzem, ale do tego trzeba jaj a nie kopaczki. :x
Gość

Napisano: 17 lip 2015, 17:59

Nie ma zagrożenia więc nie ma pomocy w postaci nadania statusu uchodźcy.
Może od razu przyjmijmy wszystkich tych ze wschodu którym źle się żyje w swoich krajach z różnych powodów. W Polsce zarabia sie więcej niż na Ukrainie. Zapraszamy. My też za chlebem na zachód wyjeżdżamy. Ani wojny nie trza.
Teraz chcecie syryjczyków na ukraińców zamieniać. A jeszcze kilka miesięcy temu wszyscy tych drugich besztali. Mordercy z Wołynia mieli przeca obiecane lokale i pracę a Kowalski którego dziadek w powstaniu walczył roboty szukał 2 lata. Skandal.
Ares30


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x