pomniejszenie alimentów - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Napisano: 26 sty 2017, 14:34

Wnioskodawczyni od 1 maja 2016r. miała podwyższone alimenty i były wypłacane w kwocie 500zł m-cznie. 7 stycznia otrzymałam zawiadomienie o zmianie wysokości alimentów do kwoty 450zł m-cznie. Jak powinnam postąpić zmieniam decyzję z poprzedniego okresu na podstawie art. 163 kpa i 24 naszej ustawy i zmieniam decyzję na okres 2016/2017 (bez wszczęcia postępowania)czy to będą nienależnie pobrane czy nie i czy liczymy odsetki
Maria55


Napisano: 27 sty 2017, 9:32

zmieniasz decyzję z okresu 2016/2017, z poprzedniego nie ponieważ informacja o zmianie wysokości alimentów wpłynęła do organu po zakończeniu okresu 2015/2016.

Z ubiegłego i bieżącego okresu będziesz dochodzić NP - poprzedzone wszczęciem postępowania w sprawie ustalenia czy św. z FA wypłacone w okresie od do były NP.

Następnie decyzja o ustaleniu i zwrocie NP bez odsetek - art. 29 ust.2 ustawa FA,
później jeszcze korekta przypisów u dłużnika i zawiadomienie komornika o zaistniałych zmianach.
help



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x