pomoc na kontynuowanie nauki - Piecza Zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Napisano: 19 maja 2016, 9:56

Witam
Mam pytanie czy w ustawie o pieczy zastępczej jest art. który mówi,że łączy się czas pobytu w pieczy zastępczej. Wychowanek kończy 20 maja 2016 roku 18 lat, od 30 listopada 2015 roku przebywa w niezawodowej rodzinie czyli niepełny rok, natomiast wcześniej przed umieszczeniem w niezawodowej rodzinie zastępczej od 19.07.2012 roku do 01.09.2015 roku przebywał w spokrewnionej rodzinie zastępczej.Czy można mu przyznać pomoc na kontynuowanie nauki czy niech zostanie w rodzinie?
Proszę o poradę!
bialka

Napisano: 20 maja 2016, 8:26

Jak ma możliwość to niech zostanie, przecież będzie miał korzystniej finansowo.
A co do artykułu to ja też kiedyś szukałam i niestety nie znalazłam, w pomocówce jest a w pieczowej chyba niestety nie.
Ale art. 141 ust 1 mówi o przebywaniu w pieczy zastępczej a nie o przebywaniu w konkretnym typie pieczy zastępczej, ale opuszcza rodzinę niezawodową.
No ale to wszystko zależy od interpretacji prawnika ...
zuzaaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x