pomoc na kontynuowanie nauki - Piecza Zastępcza

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Napisano: 21 wrz 2023, 14:44

Nasza wychowanka, która opuściła rodzinę zastępczą spokrewnioną ma zamiar otworzyć własny salon kosmetyczny i zastanawiamy się czy kursy, które będzie robić (m. in. dwa dni kursu 1500 zł) uprawniają ją do otrzymuwania pomocy na kontynuowanie nauki. Mieliście taki przypadek w waszych pcpr?
monika.PCPR
Praktykant
Posty: 25
Od: 20 mar 2023, 13:39
Zajmuję się: PS/ŚW


Napisano: 22 wrz 2023, 12:35

monika.PCPR pisze:
21 wrz 2023, 14:44
Nasza wychowanka, która opuściła rodzinę zastępczą spokrewnioną ma zamiar otworzyć własny salon kosmetyczny i zastanawiamy się czy kursy, które będzie robić (m. in. dwa dni kursu 1500 zł) uprawniają ją do otrzymuwania pomocy na kontynuowanie nauki. Mieliście taki przypadek w waszych pcpr?
Zgodnie z art. 146. wiadomej ustawy:
ust 1: Pomoc na kontynuowanie nauki przyznaje się osobie usamodzielnianej, jeżeli kontynuuje naukę:
1) w szkole;
2) w zakładzie kształcenia nauczycieli;
3) w uczelni;
4) na kursach, jeśli ich ukończenie jest zgodne z indywidualnym programem usamodzielnienia;
5) u pracodawcy w celu przygotowania zawodowego.
Zgodnie z powyższym artykułem, jeśli kursy są wpisane w IPU to na czas ich trwania, przysługuje jej pomoc na kontynuację nauki - zgodnie z art. 146 ust. 4.
Grzegorz_I
Stażysta
Posty: 129
Od: 31 lip 2018, 12:28
Zajmuję się: Piecza zastępcza

Napisano: 26 wrz 2023, 14:04

Ale jak naliczyć pomoc na kn? - proporcjonalnie za 2 dwa dni, tyle ile trwał kurs?
jolapcpr
Praktykant
Posty: 10
Od: 23 sie 2023, 10:06
Zajmuję się: specjalista pracy socjalnej

Napisano: 29 wrz 2023, 9:11

jolapcpr pisze:
26 wrz 2023, 14:04
Ale jak naliczyć pomoc na kn? - proporcjonalnie za 2 dwa dni, tyle ile trwał kurs?
Kurs kursowi nie równy. Większość kursów kosmetycznych które znam z przedkładanych zaświadczeń trwa co najmniej kilka miesięcy (fakt, niektóre bywają 2 dni w tygodniu co dwa tygodnie) ale mają planowaną datę rozpoczęcia i zakończenia) i na ten okres przyznał bym świadczenie. Jak się wychowankowi nie podoba treść decyzji zawsze może się odwołać.

Tak na marginesie:
wychowanka wzięła urlop dziekański na semestr, zgodnie z ustawą o spieraniu rodziny, pomoc można zawiesić jak ktoś przebywa na urlopie od zajęć. Była wydana decyzja odmawiająca pomocy na kontynuację nauki na semestr (ten w okresie urlopu dziekańskiego), wychowanka odwołała się od decyzji że jej odmówiliśmy pomocy na kontynuację nauki. SKO uchyliło decyzję i nakazało jej przyznać świadczenie na okres trwania urlopu, gdyż brak świadczeń pogorszył by znacznie jej warunki życia i musiała by korzystać z pomocy ośrodka pomocy społecznej. Komentarz niech każdy sobie sam doda....
Grzegorz_I
Stażysta
Posty: 129
Od: 31 lip 2018, 12:28
Zajmuję się: Piecza zastępcza


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x