Pomoc na zagospodarowanie I usamodzielnienie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 22 maja 2021, 1:32

Jakie dokumenty należy przedłożyć przy pobieraniu pomocy na usamodzielnienie I zagospodarowanie przysługujące z racji przebywania w pieczy?;)
Usamodzielniany
Praktykant
Posty: 10
Od: 22 kwie 2021, 2:29
Zajmuję się: Fa


Napisano: 24 maja 2021, 14:09

Zależy w jakim Centrum.
Ustawa jedna, ale każdy działa inaczej.
W naszym PCPR wniosek wraz z opinią opiekuna procesu usamodzielnienia. Podczas rozmowy z pracownikiem działu świadczeń albo wychowanek składa oświadczenie o dochodach, albo pracownik idąc w teren bierze takie oświadczenie odręcznie pisane przez wychowanka. Do tego pracownik lub koordynator sporządza aktualizację, ocenę indywidualnego programu usamodzielnienia.
gosiad
Stażysta
Posty: 51
Od: 26 sty 2016, 9:35
Zajmuję się:

Napisano: 24 maja 2021, 14:25

gosiad pisze:
24 maja 2021, 14:09
Zależy w jakim Centrum.
Ustawa jedna, ale każdy działa inaczej.
W naszym PCPR wniosek wraz z opinią opiekuna procesu usamodzielnienia. Podczas rozmowy z pracownikiem działu świadczeń albo wychowanek składa oświadczenie o dochodach, albo pracownik idąc w teren bierze takie oświadczenie odręcznie pisane przez wychowanka. Do tego pracownik lub koordynator sporządza aktualizację, ocenę indywidualnego programu usamodzielnienia.
Gosiad A czy ocena końcowa programu usamodzielnienia jest obligatoryjna? :)
Usamodzielniany
Praktykant
Posty: 10
Od: 22 kwie 2021, 2:29
Zajmuję się: Fa

Napisano: 25 maja 2021, 8:59

Końcowa ocena jest obligatoryjna art. 145 ust.8 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej wskazuje, iż po zakończeniu realizacji IPU osoba usamodzielniana wraz z opiekunem usamodzielnienia i kierownikiem.....dokonują oceny końcowej programu usamodzielnienia.
gosiad
Stażysta
Posty: 51
Od: 26 sty 2016, 9:35
Zajmuję się:

Napisano: 27 maja 2021, 19:34

gosiad pisze:
25 maja 2021, 8:59
Końcowa ocena jest obligatoryjna art. 145 ust.8 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej wskazuje, iż po zakończeniu realizacji IPU osoba usamodzielniana wraz z opiekunem usamodzielnienia i kierownikiem.....dokonują oceny końcowej programu usamodzielnienia.

Gosiad dziękuję za odpowiedź. A czy pomoc na usamodzielnienie powinna być wypłacona w gotówce czy również zakupione rzeczy na podobnej zasadzie jak pomóc na zagospodarowanie? Czy teraz przysługugiwac mi będą te nowe kwoty z waloryzacji czerwiec 2021 czy wcześniejsze jak będę składał wniosek np w lipcu 2021? :))
Usamodzielniany
Praktykant
Posty: 10
Od: 22 kwie 2021, 2:29
Zajmuję się: Fa

Napisano: 01 cze 2021, 13:34

Tak nowe kwoty, jeśli oczywiście proces usamodzielnienia nastąpił po 2012.
Co do finansów u nas wychowankowie otrzymują pomoc na konto. Dodam, że od tych, których pracownicy dążą zaufaniem nie wymagamy żadnych rozliczeń.
gosiad
Stażysta
Posty: 51
Od: 26 sty 2016, 9:35
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x