Pomoc, nie mogę zobaczyć dziecka. - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 21 cze 2015, 16:23

Witam
Moja sytuacja jest następująca: 7 lat temu poznałem dziewczynę , była w ciąży.Urodziła dziecko , później zamieszkaliśmy razem. Następnie ponownie zaszła w ciąże tym razem ze mną. Syn ma obecnie 3 latka. 2 tyg. temu odeszła ode mnie i nie pozwala mi się kontaktować z synkiem. Ojcu pierwszego dziecka odebrała prawa rodzicielskie i boje się ,że mi będzie chciała zrobić to samo.Nie mam pojęcia co robić , cokolwiek ona nie powie wszyscy dają jej wiarę , mops , jej rodzina itd. Czy mam szanse na odebranie jej dziecka ? W tej chwili ona mieszka z rodzicami , babcią , bratem i dwójką dzieci. Ten dom ma około 45m kwadratowych . Jej ojciec przesiedział około 10 lat w zakładach karnych i prawdopodobnie dalej wykonuje czynności nielegalne. Dokładnie to jest złodziejem . Ona nigdy nie pracowała i utrzymuje się zawsze z mopsu i alimentów na dzieci. Mam świadków że dzieci były zaniedbane , brudne , często na nie krzyczy i nie raz uderzy. Ma konto na portalu "zbiornik" gdzie są jej nagie pornograficzne zdjęcia i gdzie umawiała się na seks z różnymi ludźmi.Sama "wrzucała" do internetu zdjęcia na których dzieci są brudne a w mieszkaniu panuje olbrzymi bałagan, sam posiadam te zdjęcia .Mimo to wszystko wiem że ona kocha obydwoje dzieci . Tyle że zabrania mi widywać się z synem.Robi to z zemsty i pod wpływem swojej rodziny. Martwie się o swojego synka bo tam nie raz dochodziło do patologicznych scen tj; ganianie po domu z nożem , matka spała nago przed blokiem na ławce , alkoholowe libacje itp... . Nie chciałbym jednak żeby zabrano dzieci do domu dziecka tylko chciałbym widywać się z synem . W razie problemów chciałbym móc zainterweniować.Proszę o pomoc , co mogę zrobić ? Czy zgłosić te wszystkie rzeczy na ewentualnej rozprawie. Nie wiem nawet jak napisać wniosek o widzenia. Proszę o pomoc i przepraszam za styl wypowiedzi. Sprawa jest świeża i targają mną nerwy i ból . Z góry dziękuje za odpowiedź.
Damian29

Napisano: 21 cze 2015, 17:18

W sprawie o uregulowanie widzeń z dzieckiem należy złożyć wniosek o ustalenie widzeń z dzieckiem do Sądu Rejonowego wydział rodzinny.W piśmie wskazać ewentualną propozycję widzeń z dzieckiem, oraz wyjaśnić dlatego nie dochodzi do kontaktów ojca z dzieckiem. Złożyć również wniosek do sądu o wgląd w sytuację dziecka, sąd wyśle kuratora który przeprowadzi wywiad, i sprawdzi czy dziecko ma zapewnione odpowiednie warunki, i czy nie ma zaniedbań pod względem wychowawczym. Na internecie poszukaj są wzory wniosków. W sprawie odebrania dziecka matce, może być ciężko, jak nie ma ewidentnych zaniedbywań z jej strony, musiałaby niewłaściwie opiekować się dzieckiem ( dziecko nie ma co jeść, matka pije). Radzę wam się dogadać ze względu na dobro dziecka.
aloha

Napisano: 21 cze 2015, 19:16

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chciałem się dogadać , nawet raz przyprowadziła mi synka i powiedziała że nie będzie robić problemów. Niestety duży wpływ ma na nią matka i teraz zapowiedział że dziecka nie zobaczę. Jeszcze raz dziękuje.
Damianek29

Napisano: 21 cze 2015, 20:16

Porozmawiaj z byłą partnerką, powiedz jej że jak nie pozwoli ci się widywać z dzieckiem to załatwisz to sądownie, bo ci się należą spotkania z synem, i Sąd to uwzględni że zależy ci na dziecku i chcesz mieć z nim kontakt.
aloha

Napisano: 22 cze 2015, 9:18

Nie rozumiem, dlaczego chcesz tylko widywać dziecko, jesteś ojcem? to walcz o dziecko. Ubiegaj się o opiekę nad swoim dzieckiem i nie pozwól by miało dzieciństwo tak s....ne Albo ci na synu zależy albo chcesz mieć maskotkę, z którą raz w miesiącu, czy tygodniu pójdziesz na spacer. Czy ty zdajesz sobie sprawę jaka to odpowiedzialność za wychowanie dziecka? Bierz się za życie, wyciągnij to dziecko z tych toksycznych warunków i sam sprawuj nad nim opiekę. Powodzenia. Do sądu napisz wniosek o przekazanie ci opieki nad dzieckiem i udowodnij to tym wszystkim co napisałeś wyżej.
kiki


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x