Pomoc po opuszczeniu ZK
-
- Stażysta
- Posty: 101
- Rejestracja: 04 lip 2017, 10:32
- Zajmuję się: PS
- Kontakt:
Pomoc po opuszczeniu ZK
Witam, mam klienta, 10.06 opuścił ZK, 13 złożył mi wniosek o pomoc, 16 wniosek do kuratora, również o pomoc postpenitencjarną, byłem raz u niego na wywiadzie, nie zastałem go bo już pojechał na izbę wytrzeźwień, a zaraz ma z powrotem trafić do ZK. Jeśli nie uda mi się z nim przeprowadzić wywiadu jak zakończyć sprawę?
-
- Praktykant
- Posty: 24
- Rejestracja: 11 kwie 2025, 10:31
- Zajmuję się: pomoc społeczna, DPS, NK
- Kontakt:
Re: Pomoc po opuszczeniu ZK
u nas praktykuje się wysyłanie wezwań pod rygorem pozostawienia podania bez rozpatrzenia. Wzywasz wtedy do podania aktualnego adresu, bo nie masz pewności, że Pan faktycznie mieszka pod wskazanym adresem, jeśli nie zastałeś go w domu. Tutaj na forum widziałam kilka odpowiedzi o tym, że trzeb dać decyzję odmowną. Nie wiem jak jest poprawnie
- Ten z Łopieki
- VIP
- Posty: 2223
- Rejestracja: 01 lut 2018, 11:37
- Zajmuję się: rzucam pyrami w dinozaury
- Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej
- Kontakt:
Re: Pomoc po opuszczeniu ZK
Decyzja odmowna na brak współpracy lub uniemożliwienia przeprowadzenia wywiadu. Pozostawienie wniosku bez rozpoznania w trybie Kpa dotyczy dziedzin i spraw, gdzie jest sformalizowany wniosek, w którym braki (konkretnych danych lub załączników) uniemożliwia rozpatrzenie takiego wniosku. Pomocy społecznej to nie dotyczy, ponieważ tutaj wnioskodawca może sobie na kartce napisać lub tylko zgłosić: „potrzebuję pomocy”, a niezbędne informacje zbiera się w trakcie wywiadu. Wywiad nie jest częścią wniosku i jego przeprowadzenie leży wyłącznie po stronie OPS. Ustawa (która ma pierwszeństwo przed Kpa) reguluje natomiast kwestię uniemożliwienia przeprowadzenia wywiadu lub braku współpracy. Dlatego w przypadku braku kontaktu z wnioskodawcą, wydaje się odmowę na brak współpracy lub uniemożliwienia przeprowadzenia wywiadu, a nie pozostawia wniosku bez rozpatrzenia.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
-
- Stażysta
- Posty: 101
- Rejestracja: 04 lip 2017, 10:32
- Zajmuję się: PS
- Kontakt:
Re: Pomoc po opuszczeniu ZK
A ma ktoś wzór takiej decyzji może?
-
- Praktykant
- Posty: 24
- Rejestracja: 11 kwie 2025, 10:31
- Zajmuję się: pomoc społeczna, DPS, NK
- Kontakt:
Re: Pomoc po opuszczeniu ZK
Dzięki za wyjaśnienie.Ten z Łopieki pisze: Decyzja odmowna na brak współpracy lub uniemożliwienia przeprowadzenia wywiadu. Pozostawienie wniosku bez rozpoznania w trybie Kpa dotyczy dziedzin i spraw, gdzie jest sformalizowany wniosek, w którym braki (konkretnych danych lub załączników) uniemożliwia rozpatrzenie takiego wniosku. Pomocy społecznej to nie dotyczy, ponieważ tutaj wnioskodawca może sobie na kartce napisać lub tylko zgłosić: „potrzebuję pomocy”, a niezbędne informacje zbiera się w trakcie wywiadu. Wywiad nie jest częścią wniosku i jego przeprowadzenie leży wyłącznie po stronie OPS. Ustawa (która ma pierwszeństwo przed Kpa) reguluje natomiast kwestię uniemożliwienia przeprowadzenia wywiadu lub braku współpracy. Dlatego w przypadku braku kontaktu z wnioskodawcą, wydaje się odmowę na brak współpracy lub uniemożliwienia przeprowadzenia wywiadu, a nie pozostawia wniosku bez rozpatrzenia.

Oprócz Pomoc po opuszczeniu ZK - Pomoc społeczna (forum ogólne) przeczytaj również:
odpłatność za DPS a wyrównanie zasiłku pielegnacyjnego
Posiłek w szkole i w domu a MOW
Zwrot wydatków DPS
ubezpieczenie za osoby w CIS
Okresowy w poczet stałego "na zasadach"
Usługi opiekuńcze.
Aktualizacja oprogramowania POMOST Std
upoważnienie samowolne na talon
Kto płaci za DPS
klient nie pobiera świadczeń przez 2 miesiące - wygaszanie decyzji
Przeniesienie z DPS do innego DPS
Okresowy w poczet stałego - co z dotychczasową decyzją?
Pomoc rzeczowa-zywność i odzież
skierowanie do ZOL
zgon osoby
Dodatek dopełniający - rozwikłanie problemu do Pana Ten z Łopieki