Pomoc żywnościowa z FEAD - skierowanie - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 11 lut 2016, 9:32

Czy jakieś przepisy mówią, jak długo jest ważne skierowanie, które piszemy dla ludzi ubiegającą się o pomoc z banku żywności ??
Na skierowaniu jest napisane: "termin obowiązywania skierowania" - co tam wpisujecie ??
Socjal 2


Napisano: 11 lut 2016, 9:55

Znalazłam na MPiPS w najczęściej zadawanych pytaniach:
"Wydawanie skierowań i ważność skierowań

Wytyczne IZ nie określają terminu ważności skierowania wydawanego przez OPS. Jednakże uzasadnione jest, aby skierowania obowiązywały przez cały czas trwania danego Podprogramu. Zasadą powinno być, aby skierowania wydawane były przez ośrodek pomocy społecznej na dany podprogram, a nie rok kalendarzowy, gdyż oba przedziały czasowe nie pokrywają się ze sobą. Jednak z uwagi na różne uwarunkowania i znajomość sytuacji danej osoby/rodziny, to ośrodek pomocy społecznej decyduje na jaki okres wystawia skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach PO PŻ 2014-2020. Skierowanie może być wydane zarówno na cały Podprogram lub np. na 6 miesięcy jego trwania. Krótszy termin wiązałby się niepotrzebnie z ponoszeniem dodatkowych nakładów pracy oraz kosztów.

Skierowania wydane na okres roku w grudniu 2014 roku (w podprogramie 2014 - od XII.2014 r. do XII. 2015 r.) zachowują ważność, o ile osoby, które je otrzymały, nadal spełniają wskazane w wytycznych kryteria do otrzymania pomocy żywnościowej.

W przypadku zmiany sytuacji rodziny dotyczącej jej składu osobowego, ośrodek pomocy społecznej może wydać nowe skierowanie, z jednoczesną adnotacją, że poprzednie skierowanie traci swoją ważność. Przy czym skierowanie powinno być adresowane do tej samej organizacji partnerskiej."
Socjal 2


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x