pomocy! - Stypendia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
przeliczenie dochodów Skład rodziny od kiedy wliczać członka rodziny pismo z kuratorium o wkładach własnych Stypendia szkolne, zmiana kryterium dochodowego Wzór decyzji Wypłata zasiłku szkolnego

Napisano: 19 wrz 2016, 11:42

czy ktoś już przerabiał taki przypadek:
wniosek złożył ojciec ucznia, który posiada ograniczone prawa rodzicielskie ale z którym mieszka dziecko - mimo że z wyroku sądu wynika że władzę rodzicielską powierzono matce (która mieszka w innej gminie)- zgodnie z kc (w tym przypadku) adresem zamieszkania ucznia jest adres zamieszkania matki - co zrobić, czy dać decyzję odmowną ze względu na co? czy ze względu na adres zamieszkania, czy że ojciec nie ma powierzonej władzy rodzicielskiej? może ktoś ma jakiś pomysł :?
asia_b18

Napisano: 21 wrz 2016, 15:35

Ja bym przesłała wniosek wraz z pismem do gminy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania matki. Nie masz podstawy prawnej, żeby wydać jakąkolwiek decyzję.
Pearlita

Napisano: 22 wrz 2016, 7:31

Ograniczenie władzy rodzicielskiej to nie jej pozbawienie. Ograniczenie władzy rodzicielskiej nie wyłącza prawa do osobistej styczności z dzieckiem. Stypendium szkolne przyznaje się ze względu na miejsce zamieszkania ucznia (art. 90 f ustawy). To, że dziecko mieszka z ojcem pewnie ma jakąś przyczynę. Trzeba rozeznać sytuację rodzinną - ja korzystam z pomocy asystenta rodziny.
Aga65


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x