posiłek po nowemu - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 4    [ Posty: 36 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 03 mar 2015, 20:47

Witam jak wydajecie decyzje na posilki w przedszkolu?dzisiaj dostalismy wytyczne ze program rządowy pokryje koszty za posiłek a nie jak do tej pory calodzienne wyżywienie, mam rozumiec, ze przyznamy tylko posiłek, tj.obiad i tylko pokryjemy koszty obiadu?za pozostale posiłki, tj. Sniadanie i podwieczorek zaplaca rodzice?
Gosia 13

Napisano: 03 mar 2015, 21:09

Nie rodzice,ale wy ze śr.własnych wydając na to decyzje( POZA PROGRAMEM).
t.franek

Napisano: 03 mar 2015, 22:03

Gosia 13, pisze dobrze, z PPwZD można posiłek a nie wszystkie posiłki z całego dnia
truskawka

Napisano: 04 mar 2015, 8:44

hej dzięki wielkie a wzór dcyzji mogę prosić?pozdrawiam
gosia13

Napisano: 10 mar 2015, 12:02

Skąd w trakcie roku wziąć poza programowe środki wlasne!? My nie mamy! Dlaczego tej interpretacji nie było na koniec roku tylko w lutym jak wydane decyzje. Do tej pory było prawidłowe całodzienne wyżywienie. Szok, zawsze pisano aby ograniczać zasilki celowe a dawać posilki. Teraz odwrotnie. Niestety te decyzje które wydalam do końca czerwca muszą obowiązywac, bo nie uchylę ponieważ żadne przepisy się nie zmieniły. Od marca daję tylko obiady, a jesli rodzic napisze podanie o zasiłek celowy na śniadania w szkole czy przedszkolu to przyznam mu taka formę pomocy oczywiście z programu bo jest taka możliwość.Problem będzie jednak taki że nie wiadomo ile tych zasiłkow trafi faktycznie do szkoły a nie na inny cel. Dyrektorzy szkół zbulwersowani, że dzieci czesto przyjeżdzają do szkoly nie jedząc żadnego w domu posiłku, dopiero śniadanie w szkole jest ich pierwszym. Jak nie będzie śniadań to dzieci będą mdleć, będa nieskupione na lekcjach , będą myślec tylko o jedzeniu. Gratulecje dla ministerstwa za interpretację
asd

Napisano: 10 mar 2015, 19:27

My przyznajmy normalnie na decyzji tj. całodzienne wyżywienie w przedszkolu, w szkole sniadania i obiady. Dopiero faktury rozliczamy,że tylko do obiadu dokładamy z dotacji, a resztę pokrywamy ze środków własnych. Nie wiem z jak dużej gminy jesteście, ale to nie są duże koszty.
ala1

Napisano: 13 mar 2015, 9:38

a jak to realizujecie w pomoscie zeby całość ciągło do sprawozdań?
moni76

Napisano: 13 mar 2015, 13:41

No ten z ministerstwa ,kto to wymyślił, zasługuje na Nobla, proszę zwrócić uwagę na datę pisma /XI 2014/ sygn. z 2015 ,data wpływu do Wydziału II 2015, niechlujstwo totalne, to się nazywa :Pomoc dla dzieci w dożywianiu , być może zabrakło na kilometrówki, wszystkiego najlepszego dla "warszawki.
Mam jeszcze pytanie jeśli dziecko bardzo wolno je obiad składający się z 3 dań, to czy można zaliczyc jako jeden posiłek?czy nie
Igor 2

Napisano: 13 mar 2015, 15:25

My mamy Helios, ale nie da się inaczej jak wprowadzić do helisa tylko całodzienne wyżywienie. Ręcznie liczmy, każda fakturę rozpisuję, aby potem mieć do sprawozdań i rozliczyć cały program w gminie.
ala1

Napisano: 13 mar 2015, 16:44

Załączam otrzymane dziś pismo z MPiPS w nurtującej Was sprawie.

Jednocześnie informuję, że w celu skorzystania z zaproponowanej w tym piśmie metody polegającej na wykazaniu w sprawozdaniu dożywiania decyzji z programu dożywiania wydanych na całodzienne wyżywienie w wierszu dotyczącym pełnego obiadu, osoby korzystające z systemu POMOST Std, mogą zamienić typ posiłku w tych decyzjach z całodziennego wyżywienia na pełny obiad, bez konieczności cofania zatwierdzania tych decyzji, za pomocą Pakietu narzędziowego, wybierając z drzewka funkcji w roli Administratora pozycję "Korekta świadczeń z programu dożywiania".

pozdrawiam
Tomek
SYGNITY
Starszy inspektor
Posty: 6019
Od: 04 kwie 2007, 11:01
Zajmuję się: pracuje w fabryce Pomostu :)
Lokalizacja: Kraków, Polska


  
Strona 1 z 4    [ Posty: 36 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x