posiłek w szkole-przekroczenie kryterium - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 29 mar 2024, 9:48

Rodzina kozysta z posiłek w szkole i w domu - Dziecko rodziny korzysta ze stołówwki od stycznia. Dzisiaj Petentka zadzwoniła, ze od marca wzrósł im dochód. I teraz powinnam Pani uchylić decyzję od marca i Pani za posiłek w marcu powinna wzrócić czy dopiero od kwietnia uchylam decyzję?
Uczeń
Praktykant
Posty: 42
Od: 16 sty 2024, 9:35
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 29 mar 2024, 10:11

Musisz mieć na to jakiś kwit na ten wzrost. Jeśli od marca wzrosło to od kwietnia uchylasz
Baba Z Lasu
Stażysta
Posty: 78
Od: 26 lut 2024, 9:31
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 29 mar 2024, 10:22

Tak wiem z Panią umówiłam sie w przyszłym tygodniu, tylko chciałam sie upewnić od kiedy mam uchylić decyzję.
Uczeń
Praktykant
Posty: 42
Od: 16 sty 2024, 9:35
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 29 mar 2024, 11:16

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak Pani poinformowała tel. To po uzyskaniu informacji telefonicznie moge jechać na wywiad ? czy jednak Pani powinna złożyć wniosek na piśmie o ponowne przeliczenie dochodów
Uczeń
Praktykant
Posty: 42
Od: 16 sty 2024, 9:35
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 29 mar 2024, 11:27

Zrób sobie notatkę z rozmowy telefonicznej.W kwietniu wywiad, dokumenty obrazujące zmianę sytuacji dochodowej a potem uchylenie.
Pewnie wcześniej zawiadomić szkołę, że od kwietnia będzie uchylenie decyzji, aby dziecko nie było wykazywane w rachunkach za kwiecień.
A dziś zostaw to i myl o świętach.
ttt
Podinspektor
Posty: 1152
Od: 10 paź 2017, 10:58
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 29 mar 2024, 11:28

Po zgłoszeniu telefonicznym możesz jechać na wywiad – zrób sobie notatkę lub protokół z rozmowy albo na miejscu przyjmiesz wniosek.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1755
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej

Napisano: 29 mar 2024, 12:10

a czy w tym przypadku mogę zastosować art 106 ust 3a skoro mowa tu oświadczeniu pieniężnym a posiłek w szkole to świadczenie nie pieniężne
Uczeń
Praktykant
Posty: 42
Od: 16 sty 2024, 9:35
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 29 mar 2024, 12:21

Art. 106 ust. 3a dotyczy świadczeń pieniężnych, a ust. 3b – niepieniężnych, ale takich, za które świadczeniobiorca ponosi odpłatność i dotyczy to świadczeń z pomocy społecznej. Pobieracie od nich odpłatność za te posiłki?
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1755
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej

Napisano: 29 mar 2024, 12:28

Pani nie płaci za posiłek dziecka, Pani dostała decyzje przyznającą w formie posiłku w szkole i OPS płaci za posiłek, wiec art 106 ust 3b nie dotyczy. a nie wiem czy moge podpiąć tu art 106 ust 3a
Uczeń
Praktykant
Posty: 42
Od: 16 sty 2024, 9:35
Zajmuję się: pomoc społeczna

Napisano: 29 mar 2024, 12:29

Nie możesz.
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1755
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x