Posiłki w szkołach i przedszkolach dla dzieci z Ukrainy - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 06 kwie 2022, 8:15

Witam
Mam wątpliwość co do płacenia za posiłki w szkołach i przedszkolach dla dzieci z Ukrainy.
Chodzi dokładnie o podejrzenie podwójnego finansowania. Praktycznie większość osób z Ukrainy są kwaterowani albo w domach prywatnych- za których właściciel dostanie 40 zł na zakwaterowanie i wyżywienie, oraz w miejscach od wojewody- wojewoda przekazuje przez starostwo 40 zł za zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie. Jak to się ma do posiłków które OPS-y chcą opłacać. No bo jak i gminy tak i mieszkańcy dostaną na wyżywienie tych osób po drugie dostaną 300 zł po części na wyżywienie. Do tego my też mamy płacić za posiłek w szkole i w przedszkolu? Druga rzecz otrzymaliśmy informację z ŚUW z Katowic, że dadzą na te posiłki tyle ile będą mieli ( więc nie jest powiedziane że to będzie 100 procent) czyli istnieje ryzyko, że gmina będzie musiała dopłacić z własnych środków. Nie otrzymaliśmy, jasnych wytycznych ani ze ŚUW ani z Ministerstwa tak naprawdę komu mamy przyznać posiłki. Nikt nic nie wie, zapotrzebowania są ale to ops będzie odpowiedzialny. Czy ktoś ma w tej kwestii takie wątpliwości jak my. Jak robicie z posiłkami?? Czy ktoś już dostał na to środki? Może inny UW dał dokładniejsze wskazówki co do tego komu się posiłek należy?
dyrektor-ops
Praktykant
Posty: 1
Od: 06 kwie 2022, 8:05
Zajmuję się: PS,ŚW,FA,ŚR

Napisano: 06 kwie 2022, 9:40

My też mieliśmy takie wątpliwości. Konsultowałam to z Mazurkiewiczem po szkoleniu. Mówił, że jakiś przeciwwskazań do posiłku raczej nie ma ale jeśli chodzi o jeden posiłek. Całodziennego raczej by nie dawał tam gdzie ma być wypłacone 40 zł. My na chwilę obecną umówiliśmy się ze szkołami tak, że jeśli dzieci z Ukrainy chcą jeść posiłki to prosimy o wysłanie rodziców do nas i to najlepiej żeby przyszli razem z Polakiem, u którego mieszkają. Mówimy jaka jest sytuacja, że w pierwszej kolejności powinni Polacy im zabezpieczyć te posiłki jeśli mają zamiar składać o 40 zł. I do tej pory jak na razie każdy przyjął to jako oczywistość i wziął opłatę za posiłek na siebie. W chwili kiedy nie będzie już tych 40 zł to opłaty weźmiemy na siebie o ile rodzina nie będzie posiadała środków. Ale to już będziemy weryfikować oświadczeniem ale też wywiadem. Bo Mazurkiewicz powiedział, że raczej przy pierwszym kontakcie to na samym oświadczeniu by się nie opierał.
agastrzezysz
Praktykant
Posty: 2
Od: 06 kwie 2022, 9:28
Zajmuję się: PS/ŚR/FA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x