postepowani- prokuratura - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 3 z 3    [ Posty: 24 ]

Napisano: 02 gru 2016, 8:41

ma potwierdzenie mojej tezy ze strony ministerstwa:
https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-ro ... tacyjnych/
"W przypadku gdy organ właściwy dłużnika ustali na podstawie wywiadu alimentacyjnego lub oświadczenia majątkowego, że sytuacja dłużnika alimentacyjnego nie uległa zmianie, lub jeśli dłużnik alimentacyjny uniemożliwi przeprowadzenie tego wywiadu lub odmówi złożenia oświadczenia majątkowego, organ właściwy dłużnika nie informuje właściwego powiatowego urzędu pracy o potrzebie aktywizacji zawodowej dłużnika alimentacyjnego ani nie wszczyna postępowania dotyczącego uznania dłużnika alimentacyjnego za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych, jeżeli poprzednio wydana decyzja o uznaniu dłużnika alimentacyjnego za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych pozostaje w mocy.

Decyzji o uznaniu dłużnika alimentacyjnego za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych nie wydaje się wobec dłużnika, który przez okres 6 ostatnich miesięcy wywiązywał się w każdym miesiącu ze zobowiązań alimentacyjnych w kwocie nie niższej niż 50% kwoty bieżąco ustalonych w tytule wykonawczym alimentów.

Gdy decyzja o uznaniu dłużnika za uchylającego się od zobowiązań alimentacyjnych stanie się ostateczna, organ właściwy dłużnika:

· składa wniosek o ściganie dłużnika za przestępstwo określone w art. 209 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) oraz
· po uzyskaniu z centralnej ewidencji kierowców informacji, że dłużnik alimentacyjny posiada uprawnienie do kierowania pojazdami, kieruje wniosek do starosty o zatrzymanie prawa jazdy dłużnika alimentacyjnego wraz z odpisem tej decyzji".


Samo ministerstwo twierdzi, że po tym jak decyzja jest ostateczna wysyłamy wniosek do prokuratury i nic nie wspomina, że tę procedurą powtarzamy co roku, tzn. że tego nie robimy.
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 20670
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:


Napisano: 02 gru 2016, 9:21

Wszystko dobrze, ale proszę o wyjaśnienie jeszcze co robimy w przypadku kiedy dłużnik ma wydaną decyzję o uchylaniu się, która jest ostateczna, były wnioski złożone do prokuratury i zatrzymanie prawa jazdy w tym roku dłużnik wstawił się na wywiad podczas którego zeznał, że jest niezarejestrowany w PUP, nie płaci z powodu braku pracy tak więc my musimy go zobowiązać do zarejestrowania się w PUP, a on tego nie robi
I co zostawiamy tą sprawę? Czy sprawdzamy czy są wpłaty do komornika 50% i jak nie ma i nie dopełnił obowiązku zarejestrowania się w PUP to ponownie składamy wnioski do prokuratury i sprawdzamy go w CEPIKU?

Elmer lub ktoś kto ma w związku z takim przypadkiem interpretację z Ministerstwa.
poziommma,.

Napisano: 02 gru 2016, 9:46

ja nic nie robię w takich przypadkach
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 20670
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 02 gru 2016, 10:07

czyli generalnie nie wiem po co te działania skoro praktycznie sprawa kończy się na wezwaniu na wywiad , nawet jak nie przyjdzie to i tak nic nie robimy. Niby mamy go zmobilizować do zwrotu a tak wychodzi że nie robimy nic, oprócz wpisu do BIG to już niczym innym nie postraszymy dłużnika.
paulina 124



  
Strona 3 z 3    [ Posty: 24 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x