potwierdzanie sprawowania opieki

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 15 lip 2020, 16:48

Wójt wskazał ops jako podmiot odpowiedzialny za weryfikację wniosku strony o potwierdzenie sprawowania opieki nad osobą uprawnioną do renty socjalnej.
W praktyce wygląda to tak, że klient składa w urzędzie gminy wniosek o potwierdzenie sprawowania opieki faktycznej. Kopia wniosku trafia do OPS celem sprawdzenia czy faktycznie opieka jest sprawowana. OPS przygotowuje informację dla wójta w tej sprawie. Wójt potwierdza lub nie fakt sprawowania opieki.
Jak to rozgryźć jeśli chodzi o ochronę danych. Czy wójt powinien z nami zawrzeć umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych?
Jagoda666
Stażysta
Posty: 59
Od: 20 maja 2020, 16:22
Zajmuję się: Świadczenia Rodzinne


Napisano: 02 mar 2021, 11:38

Kto może pełnić funkcję opiekuna?

Pierwszym warunkiem jest pełnoletniość i zdolność do czynności prawnych. Ważne jest również, aby obywatel nie był sądzony i ścigany (z wyjątkiem osób, wobec których postępowanie zostało umorzone ze względów rehabilitacyjnych) za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, wolności, czci i godności osobistej (z wyjątkiem bezprawnego umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym, pomówienia i znieważenia), nietykalności seksualnej i wolności seksualnej, przeciwko rodzinie i małoletnim, zdrowiu i moralności publicznej, przeciwko bezpieczeństwu publicznemu oraz osobom karanym.
Ponadto przy ustanawianiu opieki uwzględnia się również życzenia podopiecznego. Do sprawowania opieki lub kurateli nad małoletnim, który ukończył 10 lat, wymagana jest jego pisemna zgoda.
Patrząc na bohaterów filmowych, człowiek porównuje się z nimi i odkrywa przepaść nieadekwatności: "Nie jestem prawdziwy, nie jestem taki, jaki powinienem być" i zamyka się w sobie, siedząc ciągle na https://www.slotozilla.com/free-slots/mega-joker.
Forel1991
Praktykant
Posty: 2
Od: 23 lut 2021, 9:29
Zajmuję się: PS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x