POTWIERDZENIE PRAWA DO ŚWIAD. OPIEKI ZDROWOTNEJ. - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 22 sty 2015, 12:58

Witam,
proszę o pomoc mam sytuację, że osoba nie ma ubezpieczenia zdrowotnego i muszę potwierdzić jej prawo do świadczeń opieki zdrowotnej tylko, że jest ona matką dwójki dzieci. Co w takiej sytuacji czy powinnam wydać decyzję potwierdzającą to prawo również dzieciom. Czy ktoś może podpowiedzieć jak to powinno być, jakieś przepisy, artykuły. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję
Gość


Napisano: 22 sty 2015, 14:15

matce, jeśli spełnia wymogi tj. nie przekracza kryt. ustawowego i występuje któryś z naszych powodów to możesz przyznać prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w dniach ..... (określasz od kiedy do kiedy) i musi to być okres 90 dni. Dzieciom do 18 roku życia absolutnie nie! Ponieważ mają ustawowe prawo do bezpłatnego korzystania ze świadczeń NFZ - patrz art. 2 punkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
kurczak

Napisano: 22 sty 2015, 14:41

Podpowiedzcie co w sytuacji : Pełnoletnia uczennica szkoły dziennej ( maturalna klasa) w ciąży. Ojciec nie żyje matka za granicą, brak kontaktu. Kto powinien ją ubezpieczyć ? W maju ma rodzić.
elo

Napisano: 22 sty 2015, 14:49

kobiety w ciąży i połogu mają prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej
fiołek1

Napisano: 23 sty 2015, 8:41

Uczniów ma obowiązek ubezpieczyc szkoła, jesli nie maja innej możliwości. Poza tym dziadek, babcia przy swoim świadczeniu emerytalno - rentowym (wspólnie gospodarowac nie wiem czy trzeba czy nie - już w Zusie sie trzeba dowiedziec)
dfhfd


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x