pozbawienie władzy rodzicielskiej - Karta Dużej Rodziny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
Wybrane tematy:
Opowiedz o swych traumatycznych przeżyciach z SI KDR Duplikat, krok po kroku Małżeństwo bez wspólnych dzieci zamiast nazwisko imię KDR- dziecko niepełnosprawne osoba wcześniej była posiadaczem KDR

Napisano: 25 maja 2023, 10:55

Słuchajcie mam pytanie dotyczące oświadczenia o władzy rodzicielskiej. Pogubiłam się już w tych prawach :( czy zapis "nie jest lub nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej ANI ograniczona we władzy rodzicielskiej przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej" mam rozumieć ,że pozbawienie władzy rodzicielskiej też przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej czy samo pozbawienie władzy rodzicielskiej??? Czeka mnie ciężki klient
KatarzynaKDR
Praktykant
Posty: 19
Od: 29 kwie 2022, 9:43
Zajmuję się: KDR/DE


Napisano: 25 maja 2023, 14:16

Przepis brzmi: Prawo do posiadania Karty nie przysługuje rodzicowi, którego sąd pozbawił władzy rodzicielskiej LUB któremu sąd ograniczył władzę rodzicielską przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej zastępczej (...)
To tak wygląda jakby pozbawienie praw to nie ma dyskusji, karta nie przysługuje, ale jeżeli tylko ograniczył te prawa to karta nie przysługuje jeżeli dzieci były w pieczy, jak były w domu to przysługuje.
Ja tak to rozumie, poprawcie jeżeli błędnie...
iga1
Praktykant
Posty: 34
Od: 14 kwie 2021, 10:53
Zajmuję się: PS/KDR

Napisano: 31 maja 2023, 13:18

Rozumiem, że masz pytanie dotyczące oświadczenia o władzy rodzicielskiej i chciałabyś uzyskać jasność co do jego interpretacji.

Zapis "nie jest lub nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej ANI ograniczona we władzy rodzicielskiej przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej" można rozumieć tak, że odnosi się zarówno do pozbawienia władzy rodzicielskiej, jak i ograniczenia władzy rodzicielskiej poprzez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej.

Oznacza to, że jeśli osoba, której dotyczy oświadczenie, nie była ani pozbawiona władzy rodzicielskiej, ani nie miała jej ograniczonej z powodu umieszczenia dziecka w pieczy zastępczej, to taki zapis może być stosowany.

Jednakże, jeśli masz wątpliwości lub jesteś niepewna co do interpretacji tego zapisu, zawsze warto skonsultować się z prawnikiem lub specjalistą ds. prawa rodzinnego. Oni będą w stanie dokładnie wyjaśnić Ci te kwestie i pomóc zrozumieć prawa dotyczące władzy rodzicielskiej oraz oświadczeń związanych z tym zagadnieniem.

Pamiętaj, że każdy przypadek może być nieco inny i interpretacja prawa może zależeć od okoliczności konkretnej sytuacji. Ważne owespeedtest jest, aby uzyskać indywidualną poradę prawą, dostosowaną do Twojej sytuacji.
MaquinCarimul
Praktykant
Posty: 4
Od: 20 lut 2023, 13:30
Zajmuję się: FA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x