pozew o alimenty - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 07 maja 2015, 11:06

Proszę o wzór pozwu o alimenty.
Mam klienta ,który ciągle korzysta ze świadczeń pomocy społecznej tj. zas, celowych. Pracownik socj. wysłał do innej gminy o przeprowadzenia alimentacji na rzecz syna od rodziców ( gdyż termin alimentacji upłynął) ale Inny Ośrodek napisał nam pismo iz nie jest w stanie przeprowadzić wywiadu ponieważ nie zastaję ich w domu i nie zgłosili się do OPs pomimo pism wzywających.
Uważam że trzeba sprawę skierować do sądu . Może ktoś ma taki wzór. Z góry dziękuje
Weronka


Napisano: 07 maja 2015, 20:21

kolejny fachowiec który chce świat wybawiać i czepia się rodziców klienta! A jeśli klient sobie nie życzy przeprowadzania wywiadu u rodziców i pisze to na oświadczeniu złożonym na wniosek strony zgodnie z art. 75 kpa?
adonis

Napisano: 08 maja 2015, 11:19

Przeprowadzanie wywiadów tzw. "alimentacyjnych" jest niezależne od woli klienta wnioskującego o pomoc. Masz rację, Weronika. Rób swoje, nie daj się zniechęcić pracownikom socjalnym, którzy myślą i robią tak jak adonis.
Esia

Napisano: 09 maja 2015, 16:42

Weronika, Esia - a na koniec klient oświadczy, że nie ma zamiaru egzekwować alimentów od rodziców. Nie macie prawnych możliwości zrobienia tego za niego. Co zrobicie?

Esia, widzę w Twoich postach, że Twoim celem jest rządzenie klientami, pod pozorem pomocy. Pomoc społeczna w nazwie ma "pomoc", nie pomiatanie klientem.
bebo
Praktykant
Posty: 37
Od: 15 gru 2014, 23:31
Zajmuję się:

Napisano: 09 maja 2015, 21:34

Esia masz rację, kierownik OPS może wytaczac powództwa i powinien to robić z zachowaniem zdrowego rozsądku ale nie pobłażając tym co nie chcą pomagać chociaz ich stać
lolka 27


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x