pracownica w ciąży - Kadry

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Przejście z asystenta rodziny na prac.soc. limit do 2000 z zfśś ubezpieczenie członka komisji przeciwalkoholowej Wypowiedzenie umowy o pracę zgłoszenie osoby przez płatnika Zatrudnienie obywatela Ukrainy

Napisano: 31 mar 2016, 10:20

Mam pytanie czy pracownica w ciąży ma prawo do wykonywania niezbędnych badań w godzinach pracy czy do tych niezbędnych badań można zaliczyć ewentualnie wizyty kontrolne? czy potrzebne jakieś zaświadczenie lekarskie?
tofi


Napisano: 01 kwie 2016, 10:08

Tak ma do tego prawo, a mówi o tym art. 185 pkt. 2 Kp "Pracodawca jest obowiązany udzielać pracownicy ciężarnej zwolnień od pracy na zlecone przez lekarza badania lekarskie przeprowadzane w związku z ciążą, JEŻELI badania te nie mogą być przeprowadzone poza godzinami pracy. Za czas nieobecności w pracy pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia".
kasiek17


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x