Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 27 sty 2021, 15:18

Witam,
klient będący na leczeniu odwykowym wysłał pocztą wniosek o przyznanie prawa do świadczeń opieki zdrowotnej (dentysta itp). Data na wniosku 14.12.2020 r. data wpłynięcia do właściwego ośrodka 21.12.2020.

PYTANIE:
przyznać prawo do świadczeń opieki zdrowotnej od dnia 14.12. czy od dnia wpłynięcia wniosku do MOPS czyli 21.12?
Karolina OPS
Karolina MGOPS
Praktykant
Posty: 26
Od: 12 lut 2020, 12:47
Zajmuję się: Pracownik socjalny w MGOPS


Napisano: 28 sty 2021, 10:14

od daty wpłynięcia wniosku.Do tyłu cofamy sie jedynie wtedy gdy szpital wystapił-ale to też musi być przyjęcie w TRYBIE NAGŁYM-to wtedy od daty udzielenia świadczenia.
Ps.:))))),a gdyby datę na wnisku napisał ci że chce 2 m-ce do tyłu to też byś się zastanawiała:)))) :lol:
Karo17
Praktykant
Posty: 31
Od: 07 paź 2019, 9:15
Zajmuję się: pomoc społeczna -OPS

Napisano: 28 sty 2021, 10:23

To może inaczej pytanie, bo w sumie zle zadałam.
Czy nie przyjąć daty stempla pocztowego na kopercie? Ja uwazam, że osoba składająca jakikolwiek dokument na odległość to dniem złożenia przez czlowieka jest data nadania na poczcie...
A pytanie jeszcze inne. A co jeśli z kolei poczta bedzie słała list miesiąc? i tak też bywało przy braku kadry.....
Karolina OPS
Karolina MGOPS
Praktykant
Posty: 26
Od: 12 lut 2020, 12:47
Zajmuję się: Pracownik socjalny w MGOPS

Napisano: 28 sty 2021, 14:26

To działa trochę na odwrót. Sytuacja, w której data stempla pocztowego ma znaczenie, co do zasady występuje wtedy, gdy mamy ściśle oznaczony końcowy termin na dokonanie danej czynności, np. 14 dni na odwołanie albo konkretną datę (dzień), do którego należy złożyć określony wniosek. Natomiast gdy mamy po prostu postępowanie wszczynane na wniosek, który można złożyć w każdym czasie, to decyduje data wpływu tego wniosku do organu, a nie data nadania listu z tym wnioskiem. Nie ma obowiązku składania wniosku pocztą (można przecież mailem, faksem, ustnie – telefonicznie do protokołu) i nieważne, że będzie szedł miesiąc – podejmujemy sprawę dopiero jak wpłynie.

Zgodnie z art. 54 ust. 7 pkt 1ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.2020.1398 ze zm.) - Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej na podstawie decyzji, o której mowa w ust. 1, przysługuje przez okres 90 dni od dnia określonego w decyzji, którym jest dzień złożenia wniosku (nie dzień nadania wniosku).
Quidquid latine scriptum sit, sapienter videtur
Ten z Łopieki
Awatar użytkownika
VIP
Posty: 1826
Od: 01 lut 2018, 11:37
Zajmuję się: PS/ZI/GKRPA
Lokalizacja: Kątownia, trzecie drzwi po prawej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x