Problem - Fundusz alimentacyjny, Zaliczka alimentacyjna

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Napisano: 15 kwie 2026, 10:53

Koleżanka na chorobowym, a ja mam teraz problem.
Pan pobierał FA w okresie IV 2023-V 2024 gdzie egzekucję prowadził komornik X
od VII 25 do nadal egzekucje prowadzi komornik Y
I teraz Komornik Y przekazał nam wpłatę całości zadłużenia. Egzekucja skuteczna. Ale u komornika X nie jest skuteczna.
Wpłaty przekazywane przez komornika Y były przekazywane na najstarsze zadłużenie.
1. Czy mam przekazać tą wpłatę na najstarsze zadłużenie?
2. Jeśli na zadłużenie tylko od komornika X jak to zrobić w SYGNITY?
Kalka
Starszy referent
Posty: 627
Od: 16 gru 2014, 15:39
Zajmuję się:


Napisano: 16 kwie 2026, 8:59

Ale to jest przejęcie egzekucji? Dostałaś postanowienie o przekazaniu sprawy nowemu komornikowi? Poszukaj w katach w czasie, kiedy zmieniał się KS. Jeżeli było to klasyczne przejęcie egzekucji to wiążących informacji udziela ci tylko nowy komornik. Nie mam pomysłu co innego mogło się podziać poza przejęciem sprawy :geek:
Franna
Starszy referent
Posty: 545
Od: 13 mar 2025, 12:59
Zajmuję się: FA i ŚR + wszelkie świadczenia osłonowe

Napisano: 16 kwie 2026, 9:06

Jęsli komornik X przekazał do dalszego prowadzenia sprawę komornikowi Y to również zaległość jest przekazywana. Komornik Y powinien mieć prawidłowo w systemie wprowadzone zaległość z poprzedniej egzekucji
Sylwia_ref
Referent
Posty: 226
Od: 05 mar 2024, 10:45
Zajmuję się: FA, ŚR, osłonowy


Napisano: 16 kwie 2026, 9:20

do Sygnity wprowadzasz zwrot automatem, system sam rozdziela zgodnie z ustawą najpierw na odsetki, a jak wystarczy na kwotę główną
Jola2016
Starszy referent
Posty: 722
Od: 11 sty 2016, 9:52
Zajmuję się: FA ŚR DM CP BE

Napisano: 16 kwie 2026, 10:16

Z tego co wiem to nie została przekazana egzekucja, tylko jakby wszczęta od nowa.
U Komornika X wierzyciel (ojciec dziecka) umorzył postępowanie egzekucyjne.
FA nie był potem płacony (rodzina się na jakiś czas połączyła).
Dopiero po 1,5roku Ojciec dziecka wszczął od nowa egzekucję u komornika Y.
Nie mam wyjścia , chyba muszę zrobić zwrot automatem i na najstarsze zadłużenie.
Ale robi się bałagan.
Kalka
Starszy referent
Posty: 627
Od: 16 gru 2014, 15:39
Zajmuję się:

Napisano: 16 kwie 2026, 12:48

Ja bym oddzieliła te dwie sprawy w tej sytuacji. Zwroty od 2 komornika zaliczać tylko na to, co on prowadził.
Franna
Starszy referent
Posty: 545
Od: 13 mar 2025, 12:59
Zajmuję się: FA i ŚR + wszelkie świadczenia osłonowe

Napisano: 16 kwie 2026, 13:11

Kalka pisze:
16 kwie 2026, 10:16
Z tego co wiem to nie została przekazana egzekucja, tylko jakby wszczęta od nowa.
U Komornika X wierzyciel (ojciec dziecka) umorzył postępowanie egzekucyjne.
FA nie był potem płacony (rodzina się na jakiś czas połączyła).
Dopiero po 1,5roku Ojciec dziecka wszczął od nowa egzekucję u komornika Y.
Nie mam wyjścia , chyba muszę zrobić zwrot automatem i na najstarsze zadłużenie.
Ale robi się bałagan.

Ja miałam podobna sytuację. Pani nie poinformowała Komorników , że wcześniej było prowadzone postępowanie u innego Komornika w innej części Polski. Ona u pierwszego komornika wycofała wniosek o egzekucję ale nasz dług (FA) nadal został.
Wysłałam do Obecnego Komornika prośbe o ustalenie stanu zadłużenia dłużnika jednocześnie informując go , że pod KMP ... w okresie od ... była prowadzona egzekucja przez Komornika.....
Komornicy sobie przekazali dokumenty i wszystko sie wyjaśniło.
Qerty
Referent
Posty: 468
Od: 06 sie 2015, 20:29
Zajmuję się: ŚR/FA/CP/SW/DO



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x