Proszę o pomoc ;-)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 12 maja 2009, 10:53

Od września przyznaliśmy świadczenia rodzinne na dziecko. W lutym Pan X przyszedł i zrezygnował ze świadczeń rodzinnych na syna, bo nie uczy się w szkole od 3 lutego. W zwiazku z tym od marca (bo 3 dni w lutym był uczniem) i uchyliśmy za oświadczeniem i zgodą strony od marca zasiłek rodzinny na to dziecko. Wysłaliśmy zapytanie do szkoły i okazało się, że uczeń od października nie jest juz uczniem i jest osobą pełnoletnią.
W związku z powyższym listopad-luty na to dzieko są świadczenia rodzinne nienależnie pobrane.
Wezwaliśmy go 2 razy i przyszło tylko awiso, i nie odbiera korespondencji. W kwietniu czekaliśmy na zwrotkę i nie wypłaciliśmy świadczeń na drugie dziecko, (mamy wypłatę 19 ale czekaliśmy do końca miesiąca aby tą sytuację wyjaśnić z Panem). Czy mogliśmy wstrzymać postanowieniem wypłatę (został poinformowany i wezwany listownie (nie odebrał listu i wrówiło awiso))? Czy możemy traktować nieodebrane listy jako doręczone, i uznać, że w/w nie ma nam nic do powiedzenia w tej sprwie i wydać mu teraz decyzję żądającą zwrotu i potrącać świadczenia nienależnie pobrane w całości?
~Malutka-85


Napisano: 22 maja 2009, 13:49

nieodebrane listy które wracają traktujemy jako doręczone stronie
~zaimek

Napisano: 23 maja 2009, 16:34

a to ciekawe - u nas chodzi z decyzjami i pismami goniec, jak nie zastaje nikogo w domu a w drwiach zalegaja kartki o charakterze awiza to tez doręczone?
~?????


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny