Proszę o pomoc mądre osoby :)

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 02 gru 2019, 13:59

Witam. Jestem nowa w KDR i chciałabym się doradzić w jednej sprawie. Dzisiaj jeden pan przyszedł domówić sobie dodatkowe karty elektroniczne. Rodzina posiada karty od 2016 roku więc ma prawo domówić sobie karty elektroniczne za darmo. Sprawdziłam w systemie że cała trójka dzieci ma już karty którym upłynął termin ważności. Na dzień dzisiejszy dwoje się uczy a jedno po 20 już nie. Pan zapytał czy może wyrobić sobie przedłużenia kart dla dwójki dzieci i dodatkowo dla nich formę elektroniczną. Poinformowałam pana że tamte karty dzieci już wygasły a teraz w aktualnej sytuacji nie ma trójki dzieci aby na nowo przyznać karty. Nie wiem czy dobrze zrobiłam, wolę się doradzić mądrych osób. Proszę o poradę bo nie chcę nikogo wprowadzić w błąd.
NANCY
Praktykant
Od: 16 sty 2019, 16:25
Zajmuję się: św

Napisano: 02 gru 2019, 16:03

Większość osób obsługujących KDR w Polsce przedłuża kartę dla takich dzieci i nie ma znaczenia, że nie ma już 3 dzieci na raz spełniających wymagania ustawowe ani to, ze karty wygasły im już jakiś czas temu. Troje dzieci na raz musi być tylko wtedy, gdy wniosek wobec tej rodziny jest składany tylko po raz pierwszy. Moim zdaniem źle poinformowałaś wnioskodawcę.
mkaz
Starszy referent
Od: 12 cze 2014, 9:41
Zajmuję się:

Napisano: 02 gru 2019, 16:07

dokładnie zgadzam się z mkaz, ja wydaję w takim przypadku 2 przedłużenia w 2 formach i 2 dodatkowe formy KDR. Jest jednak parę osób które tak jak ty rozumieją te zapisy ustawy ;)
"To err is human, to forgive is divine"
ubu
Awatar użytkownika
Podinspektor
Od: 27 lip 2017, 11:31
Zajmuję się: KDR

Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny