Protest pracowników sfery budżetowej

  
Strona 24 z 32    [ Posty: 319 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 09 lip 2018, 7:54

voodoo pisze: Teraz jest rynek pracownika a nie pracodawcy.
Z tym to trochę jednak lol, do rynku pracownika to nam jeszcze duuuuużo brakuje. Jeśli chodzi o standardy na styku pracownik-pracodawca, to niestety nasz kraj jest tak dramatycznie zapóźniony, że lekka presja płacowa z ostatnich dwóch lat tylko delikatnie przypudrowała tę powszechną zgniliznę. Jakby był rynek pracownika to również w mopsach by płacili normalne pieniądze. To, że czasem, gdzieś tam, w jakiejś konkretnej branży, w jakimś konkretnym miejscu da się znaleźć robotę na godziwych warunkach to jeszcze nie oznacza, że in gremio zatrudniający zaczęli szanować swoich ludzi i traktować ich jak cenny zasób w firmie, a nie koszt który należy wyłącznie ciąć - to dopiero by był "rynek pracownika". To, że Tobie się udało dowodzi wyłącznie tego, że Tobie się udało - za stwierdzenia "zmieć pracę, weź kredyt" jeden taki przerżnął wybory i pociągnął na dno całą swoją neoliberalną formację ideową.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5940
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C


Napisano: 11 lip 2018, 10:21

Bo taka jest polityka w tym kraju- ten co jest najniżej w samorządzie ma dostawać ochłapy. W mojej ocenie wina stoi po stronie rządzących- jeżeli ktoś studiował 5 lat jakiś kierunek (odpowiedni do zajmowanego stanowiska) to powinna być pensja min 4000zł brutto. To nie są kolosalne pieniądze na rękę. Powinno być to rozwiązane ustawowo- osoba mająca tytuł mgr administracji, prawa, ekonomii, pracy socjalnej i tym podobnych ma zagwarantowaną pensję na pewnym poziomie z corocznymi podwyżkami. Nie po to ludzie się kształcą, aby później pracować w nie wyuczonym zawodzie za wyższą pensję niż w wyuczonym. I abstrahując: mowa tu o państwowych posadach. Jeżeli jesteś dobry z danej dziedziny to niech państwo płaci. A nie jak się słyszy, jakie to nagrody sobie w rządzie dają albo w spółkach Skarbu Państwa. To jest paranoja. Osoby zarabiające kilkaset jak nie miliony rocznie jeszcze im dokładają wysokie nagrody, gdzie wielu z nas nie ma tyle w ciągu roku.

Pracowałem w samorządzie kilka lat temu, pracowałem niedawno i nic się nie zmieniło z pensjami. Po co to komu? Po co się kształcić w takim układzie? Zarabiać grosze? Ilu tutaj pisało, że pracuje za najniższą krajową. To jest potwarz.
voodoo
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2075
Od: 02 cze 2016, 10:23
Zajmuję się: ŚW
Lokalizacja: Polska B

Napisano: 11 lip 2018, 14:59

Myślę że do poprawy pracy dla nas pracowników jest bardzo dużo bo aktualnie tylko nam się dokłada. Myśli się tylko i wyłącznie o petentach a nie o tym ile dodatkowej roboty dokładają nam. Wspaniała zł/ zł co to ma być?? to chyba nasza największa udręka, czy uzyski i utraty. Nie można powrócić do starej zasady z przekroczeniem o najniższy zasiłek, czy też do roku bazowego. Niedługo nie będziemy chodzić do domu. Bierzmy się więc do roboty i zadbajmy o siebie, piszmy do Ministerstwa a jak nie pomoże to trzeba się zkrzyknąć i ich odwieźć pod sejmem.
magnum
Praktykant
Posty: 4
Od: 11 lip 2018, 14:46
Zajmuję się: świadczeniem wychowawczym, zasiłkiem rodzinnym, funduszem alimentacyjnym

Napisano: 11 lip 2018, 15:08

voodoo pisze:
zwiazek zaw. zcsr pisze: Zauważ proszę że udostępniamy tylko i wyłącznie oficjalne komunikaty. Z uwagi na to że niebylo nikogo od nas na spotkaniu bydgoskim czekamy na komunikat oficjalny. Zwróć łaskawie uwagę że mieszkamy i pracujemy w Zabrzu więc do Bydgoszczy mamy kawal drogi.
A to nie mamy XXI wieku? Telefony, internet u was w Zabrzu się zapodział rozumiem i nie możecie skontaktować się z Bydgoszczą?
zwiazek zaw. zcsr pisze:Zanim zaczniesz kogoś atakować zacznij od siebie. Co Ty zrobiłeś żeby Tobie i twoim wspolpracownikom było lepiej?
Przebranżowiłem się bo nie widziałem sensu pracy w OPS za 2000zł do ręki. Kto widzi sens to cóż, współczuję. Teraz jest rynek pracownika a nie pracodawcy.
krak pisze:Zawsze w sieci znajdzie się taki internetowy Trol, który wszystko neguje sam od siebie nic a jak ktoś inny się stara to wyśmiewa.
Za obrazę administratora miesiąc urlopu.
Kurnia. Stary możesz mnie blokowac jak ci na duszy będzie lżej. Spoko. krytykujesz ludzi bo podjeli próbe walki z systemem a że nie idzie to wiadomo było że będzie cięzko. Masz ponoć inną pracę to w jakim celu jesteś tu na Naszym forum. Ty powinieneś być zablokowany z racji tego że Forum nie jest dla Ciebie skoro nie pracujesz w tej dziedzinie. A tym bardziej blokować innych. Na ale jak Ci ulżyło to blokuj poraz kolejny.
krak2
Praktykant
Posty: 2
Od: 11 lip 2018, 14:59
Zajmuję się: wszystkim

Napisano: 12 lip 2018, 7:56

voodoo ,gdzie teraz pracujesz ?
[email protected]
Stażysta
Posty: 196
Od: 31 mar 2017, 7:56
Zajmuję się: Ś.R. i Ś.W.

Napisano: 12 lip 2018, 8:12

krak2 pisze:krytykujesz ludzi bo podjeli próbe walki z systemem a że nie idzie to wiadomo było że będzie cięzko
I jaki jest finał? Żaden. O policjantach jest mowa w TV (i pewnie zaraz jakaś ugoda będzie podpisana), służba zdrowia też walczy o podwyżki i też jakieś kroki podjęto. A tutaj? Nic, zero. Bo ktoś pisze, że Bydgoszcz a Zabrze to daleka droga i zero informacji :lol: . 15 lat temu taki pic przeszedłby ale teraz, w dobie informatyzacji jest komedią.
krak2 pisze:Masz ponoć inną pracę to w jakim celu jesteś tu na Naszym forum. Ty powinieneś być zablokowany z racji tego że Forum nie jest dla Ciebie skoro nie pracujesz w tej dziedzinie. A tym bardziej blokować innych. Na ale jak Ci ulżyło to blokuj poraz kolejny.
Pomimo zmiany pracy swoją wiedzą mógłbym Ciebie zagiąć odnośnie samorządu.
Ale i tak dostaniesz bana za dubel konto. Nie potrafisz się zachować w internecie.
[email protected] pisze:voodoo ,gdzie teraz pracujesz ?
Sektor prywatny po prostu, nie tylko tytuł mgr potrzebny w samorządzie posiadam :) .
voodoo
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2075
Od: 02 cze 2016, 10:23
Zajmuję się: ŚW
Lokalizacja: Polska B

Napisano: 12 lip 2018, 9:20

voodoo pisze:Bo taka jest polityka w tym kraju- ten co jest najniżej w samorządzie ma dostawać ochłapy. W mojej ocenie wina stoi po stronie rządzących
Ależ oczywiście. Stoi za tym ideologia, której przejawem jest mit "taniego państwa" - w tej chwili mamy już empirycznie sprawdzone, że tanie państwo oznacza państwo z kartonu.
voodoo pisze:jeżeli ktoś studiował 5 lat jakiś kierunek (odpowiedni do zajmowanego stanowiska) to powinna być pensja min 4000zł brutto. To nie są kolosalne pieniądze na rękę. Powinno być to rozwiązane ustawowo- osoba mająca tytuł mgr administracji, prawa, ekonomii, pracy socjalnej i tym podobnych ma zagwarantowaną pensję na pewnym poziomie z corocznymi podwyżkami.
Teoretycznie prawie tak jest. Są kategorie zaszeregowania, rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, tabele stanowisk etc. tyle, że wszystkie poprzednie rządy miały realność tych stawek głęboko gdzieś - kluczowe było, żeby nie generować dużych kosztów - a teraz to się odbija czkawką, brakuje chętnych do pracy w urzędach, służbach mundurowych, pielęgniarek itd.
voodoo pisze:Nie po to ludzie się kształcą, aby później pracować w nie wyuczonym zawodzie za wyższą pensję niż w wyuczonym. I abstrahując: mowa tu o państwowych posadach. Jeżeli jesteś dobry z danej dziedziny to niech państwo płaci. A nie jak się słyszy, jakie to nagrody sobie w rządzie dają albo w spółkach Skarbu Państwa. To jest paranoja. Osoby zarabiające kilkaset jak nie miliony rocznie jeszcze im dokładają wysokie nagrody, gdzie wielu z nas nie ma tyle w ciągu roku.
No więc właśnie, szeregowi urzędnicy mają być tani, ale jak ktoś ma wysoką posadę, to mu się należy, bo ma wysoką posadę i nie wypada płacić mniej niż u prywatnej konkurencji. Pracownik jest traktowany jako koszt, a firma działając na schematach "rynkowych" dąży do redukcji tego kosztu.
voodoo pisze:Zarabiać grosze? Ilu tutaj pisało, że pracuje za najniższą krajową. To jest potwarz.
Jest. Natomiast chyba w końcu służby publiczne powiedziały dość, bo i solidarność i opzz szukują się do dużej, ogólnopolskiej akcji jeszcze w lipcu. W postulatach m.in. 12% podwyżki dla całej sfery budżetowej od 2019 i odmrożenie kwoty odpisu na fundusz socjalny.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5940
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C

Napisano: 17 lip 2018, 20:15

Tylko tak to tu podrzucę, bo temat płac wałkowany jest tu co tydzień.
https://forum.ops.pl/viewtopic.php?f=9& ... p207649745
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3234
Od: 04 sty 2013, 20:46
Zajmuję się: ŚR, FA, ŚW, ZFŚS
Lokalizacja: woj. lubelskie

Napisano: 18 lip 2018, 8:28

Odnosząc się do Twojego postu heiland .

Ten związek ma dziwne wytłumaczenia, nie odpowiedzieli na mój post. Robią nadzieję na forum a co do czego to odległość robi problem :roll: . Nie wiem jak na nich patrzeć w sumie.

Strajk włoski miałby sens w głównej mierze przy składaniu wniosków papierowych- człowiek przychodzi, wnioskuje na pierwsze dziecko i od razu wklepujesz dane i wysyłasz zapytania do odpowiednich organów. Jeżeli na tym etapie pracownicy pominą weryfikacje wniosku przy wnioskodawcy to dziękuję- 2 miesiące wg KPA (nie licząc dziwnych przypadków). Tylko w taki sposób można skutecznie sparaliżować pracę.
voodoo
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 2075
Od: 02 cze 2016, 10:23
Zajmuję się: ŚW
Lokalizacja: Polska B

Napisano: 18 lip 2018, 8:55

Są związkiem... mają zapewne czas to mogą organizować wspomniany strajk. Wystarczy podzwonić po kilku gminach chociaż z jednego powiatu, poinformować pracowników (nie kierowników). Wydaje mi się, że przez najbliższe 3 miesiące ma to największy sens bo paraliż byłby i to ogromny a gdyby chodziło o cały powiat to i sprawa by została nagłośniona zapewne.
heiland
Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3234
Od: 04 sty 2013, 20:46
Zajmuję się: ŚR, FA, ŚW, ZFŚS
Lokalizacja: woj. lubelskie


  
Strona 24 z 32    [ Posty: 319 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny