przekazanie wniosku według właściwości
-
- Stażysta
- Posty: 123
- Rejestracja: 20 cze 2014, 16:53
- Zajmuję się:
- Kontakt:
przekazanie wniosku według właściwości
Czy ktoś miała taka sytuację że otrzymał wniosek elektroniczny który powinien być skierowany do innego urzędu? Jak to zrobić w systemie ?
-
- Referent
- Posty: 202
- Rejestracja: 13 kwie 2017, 10:54
- Zajmuję się: ŚW,ŚR
- Kontakt:
Re: przekazanie wniosku według właściwości
no właśnie, podbijam pytanieMonica pisze: 29 kwie 2020, 8:34 Czy ktoś miała taka sytuację że otrzymał wniosek elektroniczny który powinien być skierowany do innego urzędu? Jak to zrobić w systemie ?
-
- Starszy referent
- Posty: 768
- Rejestracja: 17 cze 2016, 12:10
- Zajmuję się:
- Kontakt:
Re: przekazanie wniosku według właściwości
Niestety, albo i stety jeszcze nie musiałem tego robić
Stare:
Instrukcja raczej nie jest żadną tajemnicą, więc dla wersji od grudnia 2019 cytuje:

Stare:
Temat: viewtopic.php?f=57&t=207259163Herka pisze:W celu przekazania wniosku złożonego w formie elektronicznej proszę przejść do zakładki "Wnioski do obsłużenia", wybrać ten wniosek i kliknąć na na dole strony "Obsłuż". Powinno pojawić się okno z zatytułowane "Szczegóły sprawy". Na górze strony znajduje się menu "Wniosek", proszę wybrać z niego "Przekaż do właściwej jednostki".
Instrukcja raczej nie jest żadną tajemnicą, więc dla wersji od grudnia 2019 cytuje:
Wspólny interfejs do przekazywania wniosków tradycyjnych i elektronicznych
Obsługa przekazania obu typów wniosków rozpoczyna się na oknie Szczegółów Sprawy. W przypadku wniosku złożonego w tradycyjny sposób należy przejść do zakładki 'Korespondencja' w dolnej części okna, wybrać wniosek o przyznanie KDR, a następnie kliknąć na przycisk 'Odpowiedz'.
Po wybraniu tej opcji użytkownik zostanie przeniesiony na okno tworzenia nowego dokumentu, na którym należy wybrać z listy wartość: 'Zawiadomienie z art. 65 kpa
o przekazaniu do niewłaściwej gminy'. Kolejno na oknie Wyboru Adresata należy wyszukać jednostkę do której powinna zostać przekazana sprawa i wybrać daną jednostkę poprzez naciśnięcie przycisku 'Zatwierdź'. Następnie na oknie Szczegółów Dokumentu należy dokument zapisać lub ewentualnie edytować oraz zatwierdzić.
W kolejnym kroku należy wrócić do szczegółów danej sprawy i z menu 'Zmień status sprawy' wybrać 'Przekaż obsługę'. Konieczne jest wprowadzanie powodu przekazania sprawy oraz zapisanie tego komentarza. W zakładce 'Korespondencja' na oknie Szczegółów Sprawy należy następnie wprowadzić datę wysłania, a kolejno również doręczenie dokumentu.
W przypadku wniosku elektronicznego należy na oknie Szczegółów Sprawy wybrać zakładkę 'Wniosek', a kolejno 'Przekaż do właściwej jednostki'. Ta akcja przenosi użytkownika na okno Wyboru Jednostki, gdzie należy wyszukać jednostkę do której sprawa powinna zostać przekazana oraz zatwierdzić wybraną jednostkę. Następnie na oknie Szczegółów Dokumentu należy dokument zapisać lub ewentualnie edytować oraz zatwierdzić. Kolejno tak przygotowany dokument można przesłać do wybranej jednostki. Należy wygenerować dokument o określonym szablonie, a następnie wybrać przycisk 'Podpisz i wyślij'.
Procedura przekazania obsługi sprawy różni się ze względu na typ złożonego wniosku. Wniosek złożony w formie tradycyjnej należy przesłać fizycznie, elektroniczny wniosek można natomiast wysłać poprzez mechanizmy dostępne w SI KDR. Jak można zauważyć na podstawie powyższej analizy, procedura przekazania sprawy do odpowiedniej jednostki w obu przypadkach rozpoczyna się we wspólnym miejscu. Kolejno w mniej (wniosek elektroniczny) lub bardziej (wniosek tradycyjny) złożony sposób należy dokonać wyboru jednostki do jakiej powinna zostać przekazana sprawa.
Następnie obie ścieżki mają punkt wspólny podczas tworzenia dokumentu korespondencyjnego, gdzie taki należy edytować (jeśli konieczne), zapisać oraz zatwierdzić. W przypadku wniosku tradycyjnego należy jeszcze dodać komentarz do przekazania obsługi sprawy, jeśli chodzi o wniosek elektroniczny, ten może zostać bezpośrednio wysłany
z poprzedniego okna - należy wybrać odpowiedni szablon dokumentu oraz podpisać go za pomocą aplikacji Szafir. Tak przygotowany dokument może zostać przesłany do odpowiedniej jednostki. Dla wysłanego fizycznie wniosku tradycyjnego należy natomiast wprowadzić datę wysłania dokumentu, a później również datę jego dostarczenia.
W ramach zmiany, dla ścieżek przekazywania wniosków do właściwej jednostki, zostanie stworzony wspólny pierwszy krok instruujący użytkownika o tym jak należy w danym przypadku postąpić z przekazywaniem wniosku oraz przeprowadzający go przez kreator.
Oprócz przekazanie wniosku według właściwości - Karta Dużej Rodziny przeczytaj również:
Jak we wniosku zaznaczyć zmarłe dziecko?
odmowa czy bez rozpatrzenia?
przedłużenie kart
Osoba o numerze PESEL jest już zarejestrowana w systemie.
Czy dziecko,które żyło rok wpisuje się na wniosku....
pomocy zmiana danych teleadresowych
dziecko żywe urodzone a zmarło po porodzie bez peselu
Komu nie przysługuje?
w takim przypadku już nie przysługuje? j
czy można przyznać karty elektroniczne ?
Ograniczona władza rodzicielska a wniosek o KDR
Rodzina z innej gminy, dodatkowa forma - czy pobrać opłatę?
wniosek z innej gminy zmiana adresu zamieszkania
Karta dużej rodziny-anulowanie wniosku
raport, informacja do zrobienia w kwietniu
instrukcja wprowadzania wniosku do systemu