przemyślenia

Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 03 sie 2015, 10:22

Witam wszystkich, rzadko tu zaglądam ale może to i dobrze. Zauważyłam, że z czasem poziom pytań, wypowiedzi pracowników ŚR przedstawia wiele do życzenia pod względem merytorycznym, stylistycznym, interpunkcyjnym jak i ortograficznym ( mimo, że błędy na czerwono są podkreślane ). Urzędnik powinien dbać o poziom swojej wiedzy, swój wygląd, kulturę osobistą a zwłaszcza o słowo mówione i pisane. Może to wynik wszechobecnej dysgrafii, dysleksji i wszystkich innych dys... a może to wynik ustawianych od górnie konkursów na stanowiska urzędnicze czy po prostu olewactwo swojej pracy ?
Oczywiście moja wypowiedź nie dotyczy wszystkich, są tacy, którym pisanie po POLSKU nie stwarza problemów ale niektórzy powinni się nauczyć, że jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laskę oraz że interpunkcja może zmienić znaczenie jednego zdania: Jedzcie dzieci ! czy Jedzcie, dzieci :D Pozdrawiam i miłego dnia życzę
gościówa

Napisano: 03 sie 2015, 10:29

nie w każdej przeglądarce zaznacza na czerwono.
Jaka płaca taka praca.
Każdy się kiedyś uczył i przy tej jakości ustawy, wyroków, interpretacji nie trudno zgłupieć i nabrać wątpliwości w najbardziej banalnych sprawach.
Dodatkowo po reformach szkolnictwo w Polsce dramatycznie obniżyło loty. Obecnie praktycznie każdy może skończyć jakiś Uniwersytet Kubusia Puchatka. Za moich czasów z mojej klasy na studia poszły na 24 osoby chyba tylko 2. Teraz to 3/4 idzie na studia. 1/4 - ta mądrzejsza od razu wyjeżdża na zmywak bez straty czasu na dyplom.

PS. robienie laski jest bardziej przyjemnie od robienia łaski. Przynajmniej dla jednej ze stron.
cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 07 maja 2014, 7:21
Zajmuję się:

Napisano: 03 sie 2015, 10:53

a skąd wiesz, czy to odpowiadają pracownicy ŚR czy nie przedszkolaki w necie nikt nie wie "że jesteś ....." :lol:
Gość

Napisano: 03 sie 2015, 11:55

PS. robienie laski jest bardziej przyjemnie od robienia łaski. Przynajmniej dla jednej ze stron.[/quote]

Elmerek, dobre :lol: :lol: :lol:
i jak zwykle jedno ci po głowie chodzi, hehe
anetag
Podinspektor
Od: 23 kwie 2014, 8:12
Zajmuję się:

Napisano: 03 sie 2015, 11:57

głodnemu chleb na myśli :lol:
Kati@

Napisano: 03 sie 2015, 11:59

oj tam, oj tam.
Przynajmniej kłamstwa mi nikt nie zarzuci
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Zajmuję się:

Napisano: 03 sie 2015, 12:09

Oj gościówa cóż za wykład...
Tak się czepiasz szczegółów a sama nie wiesz, że znaki t.j. "?" "!" ")" stawiamy bezpośrednio za wyrazem - nie robiąc odstępu.
gościówa pisze: :roll:
gościówa pisze:olewactwo swojej pracy ?
( mimo, że błędy na czerwono są podkreślane )
...
gościówa pisze:po prostu olewactwo swojej pracy ?
*Ilona

Napisano: 03 sie 2015, 12:21

*Ilona pisze:sama nie wiesz, że znaki t.j. "?" "!" ")" stawiamy bezpośrednio za wyrazem - nie robiąc odstępu.
To jest tak zwana prawicowa interpunkcja.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:

Napisano: 03 sie 2015, 12:33

jak już chcecie być upierdliwi to:
t.j. - oznacza tekst jednolity
tj. - oznacza to jest :lol:
http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/tj-czy-t-j;8904.html

PS. nie ma czegoś takiego jak prawicowa interpunkcja. Sami byście się zdziwili ile błędów edytorskich robicie w swoich pismach. Ba, ile błędów jest obecnie w książkach. Od kiedy zecerstwo zdechło (piękny zawód...) każdy kto ma komputer myśli, że może teksty składać....
de Charette
Awatar użytkownika
Administrator
Zajmuję się:

Napisano: 03 sie 2015, 12:56

Ja wiem, że robię. Odnosiłem się tylko do zjawiska dawania spacji przed znakami przestankowymi, które to zjawisko nosi potoczną nazwę "prawicowej interpunkcji", bo występuje najszerzej u przedstawicieli kato-narodo-antylewako-pisowskich - przynajmniej w moim bąbelku.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:

Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny