przeniesienie do innego DPS - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 28 lip 2014, 9:38

Witam
Mam mały problem
Klient przebywający w jednym DPS, znajdującym się najbliżej miejsca zamieszkania, napisał podanie o przeniesienie do innego DPS-u - droższego i znajdującego się dalej od miejsca zamieszkania. Czy mamy obowiązek ustosunkować się do jego prośby?
martuśka

Napisano: 28 lip 2014, 10:02

Nie musisz wyrażać na to zgody, chyba że mieszkaniec ma naprawdę dobre uzasadnienie np., że miałby wtedy lepszy kontakt z rodziną itp. Takie przypadki bada się bardzo szczegółowo i muszą istnieć ważne przesłanki przeniesienia do innego dps.
kola

Napisano: 28 lip 2014, 10:16

ok, dzięki
ale jeżeli problemem jest on sam dla pracowników DPSu i innych mieszkańców?
Facet jest nastawiony na NIE, nic mu się nie podoba, wyzywa pracowników, podstawia nogę innym mieszkańcom itp. Negatywnie podchodzi do wszystkiego wokół? Czy to może być powodem przeniesienia?
martuśka

Napisano: 28 lip 2014, 11:47

Możecie wydać decyzję odmawiająca skierowania do innego typu powołując się choćby na mozliwości finansowe gminy (czytałam taki wyrok sądu), skoro jest najbliżej miejsca zamieszkania i jest w tańszym, to decyzja odmowna.
ala1

Napisano: 28 lip 2014, 12:17

dziękuję bardzo za odpowiedź
a czy miał ktoś przypadek, jeżeli facet na dużą sumkę na koncie (która NIE jest dochodem jednorazowym, tylko prawdopodobnie oszczędności), to czy mamy prawo od niego żądać, by sam sobie finansował pobyt w DPS lub jeżeli bardzo chce się przenieść do innego, to może załatwić sobie prywatny DPS?
martuśka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x