punkty przy ocenianiu wniosków

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 23 gru 2015, 13:02

Błędem jest rozpatrywanie wniosków wg kolejności złożenia!

U mnie nie ma żadnej skali punktowej, wnioski są rozpatrywane komisyjnie, jeśli wystarczy ci kasy na wszystkie wnioski rozpatrzone pozytywnie to dajesz wszystkim, jeśli nie, to komisja wybiera komu dać a komu nie, zwracając tu uwagę np. na stopień i rodzaj niepełnosprawności, dochody, kiedy ostatnio korzystał z podobnego dofinansowania itp itd.

W uchwale mamy podział na bariery arch oraz na bariery w kom. i tech (razem).
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1464
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA


Napisano: 15 sty 2016, 5:28

Nie można czekać do kwietnia z rozpoznaniem wniosku. Należy go rozpoznać w terminie 30 dni w kolejności wpływu w oparciu o środki będące w dyspozycji lub środki planowane na dany rok. Taka jest interpretacja z Ministerstwa. Najlepiej pod koniec roku ustalić zasady przyznawania na kolejny rok z prostą punktową skalą, bez wchodzenia w szczegóły wniosków, których bywa sporo. Topień, samodzielne gospodarowanie, chęć podjęcia pracy itp. Ustalić minimalny próg punktowy, który jest wymagany do otrzymania dofinansowania. W wielu powiatach to działa. Po wyczerpaniu środków reszta wniosków dostaje odmowę z braku środków i tyle. Teraz już za późno na tworzenie zasad, bo lawina wniosków już jest rozpatrywana, a lepiej nie zmieniać zasad w trakcie, bo dopiero zrobiłby się młyn :)
Gość

Napisano: 15 sty 2016, 5:30

Gość pisze:Nie można czekać do kwietnia z rozpoznaniem wniosku. Należy go rozpoznać w terminie 30 dni w kolejności wpływu w oparciu o środki będące w dyspozycji lub środki planowane na dany rok. Taka jest interpretacja z Ministerstwa. Najlepiej pod koniec roku ustalić zasady przyznawania na kolejny rok z prostą punktową skalą, bez wchodzenia w szczegóły wniosków, których bywa sporo. Stopień, samodzielne gospodarowanie, chęć podjęcia pracy itp. Ustalić minimalny próg punktowy, który jest wymagany do otrzymania dofinansowania. W wielu powiatach to działa. Po wyczerpaniu środków reszta wniosków dostaje odmowę z braku środków i tyle. Teraz już za późno na tworzenie zasad, bo lawina wniosków już jest rozpatrywana, a lepiej nie zmieniać zasad w trakcie, bo dopiero zrobiłby się młyn :)
Gość

Napisano: 15 sty 2016, 8:20

Gość pisze:Nie można czekać do kwietnia z rozpoznaniem wniosku. Należy go rozpoznać w terminie 30 dni w kolejności wpływu w oparciu o środki będące w dyspozycji lub środki planowane na dany rok. Taka jest interpretacja z Ministerstwa. Najlepiej pod koniec roku ustalić zasady przyznawania na kolejny rok z prostą punktową skalą, bez wchodzenia w szczegóły wniosków, których bywa sporo. Topień, samodzielne gospodarowanie, chęć podjęcia pracy itp. Ustalić minimalny próg punktowy, który jest wymagany do otrzymania dofinansowania. W wielu powiatach to działa. Po wyczerpaniu środków reszta wniosków dostaje odmowę z braku środków i tyle. Teraz już za późno na tworzenie zasad, bo lawina wniosków już jest rozpatrywana, a lepiej nie zmieniać zasad w trakcie, bo dopiero zrobiłby się młyn :)
do kwietnia może i nie, ale u mnie dopiero w marcu rozpatrujemy wnioski, po uchwaleniu uchwały Rady Powiatu dot. podziały środków, wcześniej z zaliczki idą na bieżąco ortopedyczne

jeśli dysponujesz takimi zasadami i oceną punktową to możesz się podzielić z nami?
Tomasz1981
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1464
Od: 30 paź 2015, 14:05
Zajmuję się: REHABILITACJA SPOŁECZNA


  
Strona 2 z 2    [ Posty: 14 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny