Pytanie dotyczące wpisu do dziennika restauracji - Księgowość

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
Ukraina-nowa klasyfikacja budżetowa Czyste powietrze Wynagrodzenie AOON Św. Wychow. - pracownik , czy zmieniacie stanowisko ile przechowujecie schronienie z usługami opiekuńczymi

Napisano: 07 sty 2023, 16:08

Niedawno zająłem się restauracją, kiedy nowy właściciel kupił restaurację. Poprzedni właściciele robili wszystko ręcznie, więc mogłem założyć nowy zestaw książek. Mam innego klienta restauracji, więc wiem, jak należy ustawić rzeczy w QB. Moje pytanie dotyczy wpisu dziennego. Cała gotówka zebrana ze sprzedaży idzie na wypłatę napiwków kart kredytowych. Czy powinienem odnotować wpłatę w zapisie księgowym, mimo że ta sama kwota idzie na wypłacone napiwki, czy też powinienem pominąć zarówno wpłatę, jak i wypłacone napiwki? Reszta napiwków cc znajduje się w napiwkach płatnych. Jeśli rejestruję gotówkę, czy powinna ona trafić na konto czekowe (takie jak sprzedaż kartą kredytową) czy gotówka w kasie? Umieszczenie go pod kontem czekowym wydaje się dziwne, ponieważ w rzeczywistości nie zostanie zdeponowane. Na przykład łączna liczba napiwków za CC wynosi 300 USD, a sprzedaż gotówkowa 150 USD. Więc 150 $ jest wypłacane, a następnie 150 $ to napiwki. Mam nadzieję, że to ma sens!
annie31
Praktykant
Od: 07 sty 2023, 16:05
Zajmuję się: PS

Napisano: 09 sty 2023, 16:20

annie31 pisze:
07 sty 2023, 16:08
Niedawno zająłem się restauracją, kiedy nowy właściciel kupił restaurację. Poprzedni właściciele robili wszystko ręcznie, więc mogłem założyć nowy zestaw książek. Mam innego klienta restauracji, więc wiem, jak należy ustawić rzeczy w QB. Moje pytanie dotyczy wpisu dziennego. Cała gotówka zebrana ze sprzedaży idzie na wypłatę napiwków kart kredytowych. Czy powinienem odnotować wpłatę w zapisie księgowym, mimo że ta sama kwota idzie na wypłacone napiwki router login 192.168.l.l.link/, czy też powinienem pominąć zarówno wpłatę, jak i wypłacone napiwki? Reszta napiwków cc znajduje się w napiwkach płatnych. Jeśli rejestruję gotówkę, czy powinna ona trafić na konto czekowe (takie jak sprzedaż kartą kredytową) czy gotówka w kasie? Umieszczenie go pod kontem czekowym wydaje się dziwne, ponieważ w rzeczywistości nie zostanie zdeponowane. Na przykład łączna liczba napiwków za CC wynosi 300 USD, a sprzedaż gotówkowa 150 USD. Więc 150 $ jest wypłacane, a następnie 150 $ to napiwki. Mam nadzieję, że to ma sens!
I got this,...
annie31
Praktykant
Od: 07 sty 2023, 16:05
Zajmuję się: PS

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny

x

x