Rachunek specjalny - darowizna na rzecz rodziny - ewidencja - Księgowość

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
Wybrane tematy:
Ukraina-nowa klasyfikacja budżetowa Czyste powietrze Wynagrodzenie AOON Św. Wychow. - pracownik , czy zmieniacie stanowisko ile przechowujecie schronienie z usługami opiekuńczymi

Napisano: 28 maja 2014, 13:20

Witam,
Mamy jako OPS zbierać środki dla poszkodowanej rodziny. Mamy otwarty specjalny r-ek bankowy. Zastanawiam się jak to ma wyglądać formalnie. Jak ewidencjonować wpłaty (135/240)? Na jakiej podstawie dokonać przelewu na konto poszkodowanej rodziny? Próbuje zbadać temat jednak nie wiele udało mi się dowiedzieć. Może ktoś z Was miał/ma do czynienia z tego typu operacjami. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
D3c

Napisano: 28 maja 2014, 14:29

Na jakiej podstawie prawnej organizujecie zbiórkę publiczną? Nam RIO nie pozwoliło zbierać pieniędzy ponieważ OPS nie jest podmiotem uprawnionym do przeprowadzania zbiórek publicznych, i na dodatek nie jest to zgodne z działalnością statutową.
A jak jest to u Ciebie rozwiązane?
Natalka3

Napisano: 29 maja 2014, 10:23

Dziękuję za odpowiedź. Utwierdza mnie ona w tym iż ze strony gminy jest to partyzantka. Otwarli nam konto (gmina). Jednak konto otwarte jest jako rachunek specjalny GOPS. Nie mamy ani zgłoszonej zbiórki ani dograne co i jak. A jak pytam o ewidencje jak oni to widzą to nikt nic nie wie. Nie ma dysponenta środków itd. Ogólnie tylko hasła i bałagan. Dlatego chciałbym zebrać jak najwięcej informacji. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
D3c

Napisano: 02 cze 2014, 11:01

My aby ominąć przepisy na temat zbiórki publicznej, kwestujemy z ośrodka na rzecz chorych dzieci zgłoszonych do fundacji. Właśnie poprzez fundację zbieramy na nich pieniądze.O pozwolenie na zbiórkę pieniędzy ubiegamy sie z fundacji, mamy identyfikatory na określone dni, zebrane pieniądze przesyłamy na konto fundacji z podaniem numerów subkont dzieciaków, a oni wszystko to co wpłacimy przekazują naszym podopiecznym. Jakbyś weszła w ustawę o zbiórkach publicznych (chyba z marca 2014r.) tam jest wyszczególnione, które podmioty mogą przeprowadzać zbiórkę publiczną (m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje itp. lub trzeba założyć komitet założycielski, zgłosić i zarejestrować zbiórkę w ministerstwo itp.). Nam czyli ops-om i gminom tego robić nie wolno.
ala1

Napisano: 02 cze 2014, 11:12

Dziękuję za odpowiedzi. W piątek po analizie ustawy i kilku przypadków oraz ostatecznie potwierdzając wszystko u radcy prawnego doszedłem do podobnych wniosków. Co z tego jak "gmina" otworzyła konto i podała do publicznej wiadomości. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Jednak nie wiele można samemu zrobić jak wszyscy w koło odporni są na argumenty. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
D3c

Napisano: 29 gru 2014, 9:30

Pomagajmy też chorym dzieciom pomagajmy z głową i rozważnie - http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/ to miejsce, w którym Wasze pieniądze, nie zostaną zmarnowane
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x